Haberler - Peyami Safa İlkokulu

Haberler

3-E SINIFI KARNE HEYECANI

3-E sınıfı öğrencileri kendilerinin yazıp oynadığı tiyatroyu velilere sergilediler. Çocukların karne heyecanını anlattığı skeç veliler tarafından büyük ilgi ile izlendi. Bu güne özel olan bu etkinlik için 3-E sınıfı öğretmeni Meltem ÇELİK ve öğrencilerine teşekkür ederiz.

Devamı

EVDE EĞİTİM HİZMETİ ALAN YAVRUMUZ "DORUK ALİ KOCA" SENİ SEVİYORUZ.

İleri düzeyde allerjik reaksiyon oluşumu nedeniyle evde eğitim almak zorunda kalan öğrencimiz Doruk Ali Koca´yı karneden bir gün önce okul müdürümüz Bülent KARA ve müdür yardımcımız Ertuğrul Güler karne hediyesiyle birlikte evinde ziyaret ettiler. Öğrencimiz de bu ziyareti karşılıksız bırakmayarak karne günü okula gelip öğretmeninden karnesini aldıktan sonra okul müdürümüz Bülent KARA´yı ziyert etmeyi unutmadı. Yavrumuz Dorun Ali´ye acil şifalar diliyoruz. Rabbimden tez zamanda sağlığına kavuşmasını diliyoruz. İnşallah en yakın zamanda tedavisi olumlu sonuçlandıktan sonra öğrencimizi okulumuzda sıralarda ve arkadaşlarının arasında görmek istiyoruz. Seni çok seviyoruz Doruk Ali. Tekrardan görüşmek üzere. Allaha emanet ol.

Devamı

2017/2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM KAPANIŞ TÖRENİ

2017/2018 Eğitim - Öğretim yılının 1. dönem kapanış törenini gerçekleştirdik. Kazasız belasız ve başarılı bir eğitim öğretim dönemini sonlandırmanın onurunu ve gururunu öğretmenlerimizle, velilerimizle ve öğrencilerimizle birlikte yaşadık. Tatil döneminde öğrencilerimizin teknoloji bağımlısı olmaması için bol bol akraba ziyaretlerine gitmelerini ve tiyatro ve sinema gibi etkinliklere katılmalarını tavsiye ettik. "Farkımız Okumak Olsun" Veli kitap okuması projesinde dereceye giren veli ve öğrencilerimize hediye ve madalyalarını verdik. Herkese iyi tatiller diliyoruz.

Devamı

ANASINIFI D ŞUBESİ KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ YAPIYOR

Her hafta olduğu gibi bu hafta da aile katılımı yapıldı. Aile katılımına Özlem Kurt’un velisi Şaziye Kurt ve ablası Hülya katıldı. Velimiz öğrencilerimize kitap okuma etkinliği yaptırdı. Bu güzel etkinlik için velimize öğrencilerimize ve öğretmenimize çok teşekkür ederiz.

Devamı

ANASINIFI D ŞUBESİ KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ YAPIYOR

Her hafta olduğu gibi bu hafta da aile katılımı yapıldı. Aile katılımına Özlem Kurt’un velisi Şaziye Kurt ve ablası Hülya katıldı. Velimiz öğrencilerimize kitap okuma etkinliği yaptırdı. Bu güzel etkinlik için velimize öğrencilerimize ve öğretmenimize çok teşekkür ederiz.

Devamı

ALİ VE AYŞE İLE MECLİSİ TANIYALIM. "TBMM ÇOCUK" LİNKİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

ürkiye Büyük Millet Meclisi´nde, Türkiye Cumhuriyeti´nin 81 ilinden, halkın oylarıyla seçilen 550 milletvekili çalışıyor. Peki milletvekili olmak için ne yapmak gerekir? Hemen tıkla, izle, öğren.     Kanun Nasıl Yapılır? Biliyor Musun? Kanun, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından çıkarılan ve uyulması gereken kurallardır. Peki kanun nasıl yapılır? Hemen, tıkla, izle, öğren!     SAYFA 1

Devamı

OKUDUĞUMUZ HER KİTAP BİZİ BAŞKA DÜNYALARA TAŞIR

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Okuma Kültürü ve Kütüphaneler Grup Başkanlığı, 22 – 28 Nisan Dünya Kitap Günü ve Kütüphaneler Haftası için kitap okuma kültürünü geliştirmek ve kütüphanelerden faydalanma oranını arttırmak amacıyla hazırlanan kamu spotu çalışması yaptırılmıştır. Kamuoyunda oldukça beğenilen kamu spotu, izlenme rekorları kırmaktadır. Okuma Kültürü ve Kütüphaneler Grup Başkanlığı tarafından yapımı gerçekleştirilen kamu spotunda, farklı yaş gruplarından seçilen bireylerin çeşitli mekanlardaki kitap okuma anına vurgu yapılmıştır. Kitaplarını okuyan kişiler “Okuduğumuz her kitap bizi başka dünyalara taşır” sloganı çerçevesinde başka dünyaların keşfedilebileceğini hikaye etmektedir. Kamu spotunda “Okuyun dünyanız zenginleşsin” üst teması çerçevesinde “Okuduğumuz her kitap bizi başka dünyalara taşır” alt teması mesaj olarak verilmektedir. Kitaplar vasıtasıyla insanların gerçek dünyadan daha zengin olan hayal dünyasına geçiş yapabilecekleri güçlü bir mesaj olarak vurgulanmaktadır. Kamu spotunda, kitapların insanları hayal dünyasının uçsuz bucaksız güzelliklerine sürüklediği ifade edilmektedir.

Devamı

SÖZLÜK ÖZGÜRLÜKTÜR PROJESİNE AİT PANO ÇALIŞMALARI

SÖZLÜK ÖZGÜRLÜKTÜR PROJESİNE AİT PANO ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR. KATKISI OLAN VE EMEĞİ GEÇEN BÜTÜN ÖĞRETMENLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Devamı

ANASINIFI A VE B ŞUBESİ ÖĞRENCİLERİMİZİN SİNEMA KEYFİ

Anasınıfı A ve B şubesindeki öğrencilerimiz etkinlikler yaptılar . Yorucu günün ardından ödüllerini sinema keyfi yaparak aldılar. Öğrencilerimizle sinema hakkında sohbet edildi. Hangi kurallara uymamız gerektiği pekiştirildi.

Devamı

4-B SINIFI BİLGİ YARIŞMASI

Birinci dönemin değerlendirmesini yapmak ve öğrencilerin bilgilerini tazelemek için okulumuz 4-B sınıfı öğretmeni Zehra GÜROL BİLGİN tarafından bilgi yarışması düzenlenmiştir. Yarışma sonunda birinci olan gruba sınıf öğretmeni tarafından hediye verilmiştir. Bu etkinliği yapan öğretmenimize teşekkür ederiz. Etkinlikle ilgili fotoğraflara BURADAN ulaşabilirsiniz.   

Devamı