Haberler - Peyami Safa İlkokulu

Haberler

ANASINIFI A VE B ŞUBESİNDEN UÇURTMA ETKİNLİĞİ

Anasınıfı A ve B şubesi ilkbaharın gelmesiyle beraber baharın tadını çıkarmaya başladılar. Okul bahçesine çıkan öğrenciler kendi yaptıkları uçurtmaları uçurdular. Gülay Öğretmenimize, Özlem Öğretmenimize ve minik öğrencilerine teşekkür ederiz.  

Devamı

4-G SINIFI PLANETARYUM GEZİSİ

4-G sınıfımız bugün Tuzla Belediyemizin Şelale Park Planetaryum Gözlemevini ziyaret etti. Sınıf öğretmenimiz Sevil Hanım, çok bilgilendirici, yararlı ve aynı zamanda eğlenceli bir gezi olduğunu ifade etti. Dünyanın oluşumu, gezegenler, yıldızlar ve dinazorlar hakkında da çok ilginç bilgileri edindiklerini belirten öğretmenimiz başta Tuzla Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi Yazıcı olmak üzere emeği geçen ve katkısı olan herkese teşekkür etti.  

Devamı

ANASINIFI B ŞUBESİ EŞLEŞTİRME OYUNU OYNUYOR

Yunuslar sınıfında bu hafta veli katılım etkinliğine Merve öğrencimizin annesi Aysel Hanım katıldı. Aysel  Hanım akıl zeka oyunlarından eşleştirme oyununu oynattı. Ayrıca 18 Mart Çanakkale haftası ile ilgili etkinlik yapıldı. Gülay Öğretmenimize, velimize ve sevimli öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

Devamı

ANASINIFIMIZ VE KORİDORU YENİDEN RENKLENDİRİLDİ

Anasınıfımız ve koridoru,  öğretmenlerimiz Gülden hanım ve Melek hanım’ın sihirli dokunuşlarıyla yeniden renklendirildi.  Öğrencilerimiz eğlenceli ve eğitici sınıf ortamında olmaktan çok mutlu oldular. Öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz.

Devamı

ÇANAKKALE RUHU PEYAMİ SAFA´DA SERGİSİ

"ÇANAKKALE RUHU PEYAMİ SAFA´DA" ADIYLA AÇTIĞIMIZ ÇANAKKELE SERGİMİZE HEM ÖĞRENCİLERİMİZDEN HEM DE VELİLERİMİZDEN YOĞUN BİR İLGİ MEVCÜT. HAFTA SONUN AKADAR AÇIK OLACAK SERGİMİZE BEKLİYORUZ.

Devamı

ANASINIFI A ŞUBESİNDEN ÇANAKKALE ETKİNLİĞİ

Özlem  Öğretmenimiz  18 Mart Çanakkale Zaferi’nin önemini anlattı ve öğrencilerine Çanakkale Zaferi ile ilgili kara kalem çalışması yaptırdı. Ayrıca akıl ve zeka oyunlarından sayıları eşleştirme oyunu oynandı. Özlem Öğretmenimize ve minik öğrencilerine çok  teşekkür ederiz.

Devamı

STEM ÖĞRETMEN EL KİTABI

 Genel Müdürlüğümüz tarafından Scientix Projesi kapsamında çeşitli illerde STEM Eğitimi Çalıştayları düzenlendiği, Çalıştaylar sonucunda her ilde STEM çalışmalarının ve proje etkinliklerinin belli bir standarttan yoksun biçimde gerçekleştirildiği tespit edildiği, İllerimizde öğretmenlerimiz tarafından gerçekleştirilen STEM etkinliklerinin bir standarda kavuşturulması amacıyla Genel Müdürlüğümüz tarafından ekte yer alan "STEM Eğitimi Öğretmen El Kitabı"  hazırlandığı, bu kaynak,  İl Milli Eğitim Müdürlüğünüze bağlı tüm okullarda öğretmenlerimiz tarafından gerçekleştirilen veya gerçekleştirilecek disiplinlerarası STEM Eğitimi proje etkinliklerinde istifade edebilecekleri öneri niteliğinde bir kaynak olarak hazırlandığı,  STEM Eğitimi Öğretmen El kitabı"nın İl Milli Eğitim Müdürlüğünüze bağlı okullarda görev yapan bütün öğretmenlerimize duyurulması ve ilimizde yapılan/yapılacak STEM etkinliklerinin bu çerçevede değerlendirilmesi gerekmektedir.

Devamı

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 103. YILDÖNÜMÜNÜ ANLAM VE ÖNEMİNE UYGUN OLARAK KUTLADIK.

PROGRAMIN HAZIRLANMASINDA ÇOK BÜYÜK EMEK VE KATKILARI OLAN OKULUMUZUN MÜDÜR YARDIMCILARINI VE ÖZELLİKLE DERYA DİNDAŞ VE ÖZLEM DEMİRCİ ÖĞRETMENLERİMİZİ VE ONLARA ÇALIŞMALARIYLA DESTEK OLAN AYKUT YILDIZ VE AYŞE GÜLAY ÖZDEMİR ÖĞRETMENLERİMİZİ KUTLUYORUZ. BU GÜZEL PROGRAMIN HAZIRLANMASINDAKİ EMEK VE GAYRETLERİNDEN DOLAYI KENDİLERİNE ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ. AYRICA PROGRAMA ÇOK BÜYÜK KATKI VEREN VE EMEK HARCAYAN VELİLERİMİZE DE TEŞEKKÜR EDİYORUZ. ELBETTE PROGRAMIN BAŞ AKTÖRLERİ VE GÜNE ANLAM VE DEĞER KATAN BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZİ DE TEBRİK EDİYORUZ. ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE BİR KEZ DAHA ALLAH´TAN RAHMET DİLİYORUZ. Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor, Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor! Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker! Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer. Ne büyüksün ki, kanın kurtarıyor Tevhid’i... Bedr’in aslanları ancak, bu kadar şanlı idi. Sana dar gelmeyecek makber’i kimler kazsın? “Gömelim gel seni tarihe”desem, sığmazsın.

Devamı

ÇANAKKALE GEÇİLMEDİ, GEÇİLMEYECEK. CAN VERMEK İÇİN CANINI VERENLERE SELAM OLSUN.

CAN VERMEK İÇİN SEVE SEVE CANINI VEREN ŞEHİTLERİMİZE SELAM OLSUN. RUHLARI ŞAD OLSUN. ÇANAKKALE ZAFERİNİN 103. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA OKULUMUZDA ÇANAKKALE SERGİSİ HAZIRLAYAN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM. ÖZELLİKLE BU GÜZEL SERGİ ÇALIŞMALARINDA ÇOK BÜYÜK EMEK VEREN 3-F SINIF ÖĞRETMENİMİZ DERYA DİNDAŞ HANIMA VE 3-F SINIFININ ÇOK KIYMETLİ VELİLERİNE ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUM.

Devamı

ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 103. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 103. YILDÖNÜMÜNDE KIYMETLİ ÖĞRENCİLERİMİZ, ÖĞRETMENLERİ REHBERLİĞİNDE ÇOK GÜZEL PANOLAR HAZIRLADILAR. VELİLERİMİZİN DE KATKI SUNDUĞU ÇALIŞMALARDAN DOLAYI ÖĞRENCİ , ÖĞRETMEN VE VELİLERİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ. ŞEHİTLERİMİZİN VE GAZİLERİMİZİN RUHLARI ŞAD OLSUN. MAKAMLARI CENNET OLSUN.

Devamı