Haberler - Peyami Safa İlkokulu

Haberler

OKUL MECLİSİ TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

Okul Meclisine seçilen öğrencilerimi, okul meclisi başkanımız, okul aile birliği üyelerimiz ve okul müdürümüzle birlikte verimli bir toplantı gerçekleştirildi. Öğrencilerimizi dinledik. Fikir ve önerilerini aldık. daha iyi bir Peyami Safa için beyin jimnastiği yaptık. Bütün öğrencilerimize ve okul aile birliği yönetimine teşekkür ederiz.

Devamı

Neşeli Melekler Sınıfı Aile Katılım Etkinliği

Aile katılım etkinliği kapsamında sınıfımıza bu hafta Elif hanımı misafir ettik. Elif hanım getirmiş olduğu traş köpüklerini öğrencilerimizin masalarına sürdü. Traş köpüğü ile kaplanan masalarda öğrencilerimiz hayallerindeki resmi yaptılar. Güzel etkinlik için Elif hanıma teşekkür ederiz.

Devamı

Anasınıfı A ve B Şubesi Gezi Etkinliği

Anasınıfı A ve B şubesi planteryum ve kutup evine keşif gezisi düzenledi. Öğrendikleri bilgileri görerek pekiştiren öğrenciler önceden hazırlanan keşif tablosunu dikkatli bir şekilde tamamladılar. Bu güzel etkinlik için Melek öğretmenimize ve Gülden öğretmenimize teşekkür ederiz.

Devamı

Anasınıfı C ve D Şubesi Kendi Saatini Oluşturuyor

Anasınıfı C ve D şubesindeki öğrencilerimiz bugünkü etkinliklerinde saat kavramını öğrendiler. Öğrencilerimiz öğretmenlerinin verdiği yönergeler ile kendi saatlerini oluşturdular. Bu güzel etkinlik için Gülay öğretmenimize ve Özlem öğretmenimize teşekkür ederiz.

Devamı

Anasınıfı A ve B Şubeleri Saatleri Öğreniyor

Anasınıfı A ve B şubesi öğrencilerimiz ile bugünkü etkinliğimizde zaman kavramı hakkında konuştuk. Öğrencilerimiz analog saati uygulamalı olarak öğrendiler. Bu güzel etkinlik için Melek öğretmenimize ve Gülden öğretmenimize teşekkür ederiz.

Devamı

Anasınıfı A ve B Şubelerinin Sinema Keyfi

Anasınıfı A ve B şubesi öğrencileri öğretmenlerimizin düzenlemiş olduğu sinema etkinliğine katıldılar. Öğrencilerimiz öğretmenlerimizin hazırladığı sinema gişesinden biletlerini aldılar ve izlemek istedikleri film salonuna girerek filmlerini izlediler. Bu güzel etkinlik için Gülden öğretmenimize ve Melek öğretmenimize teşekkür ederiz.

Devamı

Anasınıfı A ve B Şubesi Yerli Üretim Ürünleri Öğreniyor

Yerli malı haftası kapsamında anasınıfı A ve B şubesi yerli üretim ürünleri nasıl tanıyacaklarını öğrendiler. Barkod kodlarını öğrenen öğrancilerimiz markete giderek yerli üretim ürünleri ayırt ettiler. Bu güzel etkinlik için Melek öğretmenimize ve Gülden öğretmenimize teşekkür ederiz. 

Devamı

Anasınıfı C ve E Şubesi Yerli Malı Haftasını Kutluyor

Anasınıfı C ve E şubesi öğrencileri yerli malı haftası kapsamında evlerinden getirdikleri yerli ve ev yapımı yiyecekleri afiyetle yediler. Yerli ürünler ile ilgili yeni bilgiler öğrendiler. Yerli malı haftası kapsamında, ülkemizde üretilen ürünleri kullanmanın önemi vurgulandı. Bu etkinlik için Gülay öğretmenimize ve Emre öğretmenimize teşekkür ederiz.

Devamı

Sevimli Yıldızlar Sınıfı Renkleri Öğreniyor

Sevimli yıldızlar sınıfı etkinliklerinde turuncu rengi öğrendiler. Sarı ve kırmızı boyalı sularımızı karıştırarak turuncu rengimizi elde ettik. Turuncu renk ile ellerimizi boyayarak eğlencemize devam ettik.  Bu etkinlik için Gülden öğretmenimize teşekkür ederiz.

Devamı

Anasınıfı C Şubesi Aile Katılım Etkinliği

Anasınıfı C şubesi aile katılım etkinliği kapsamında bu hafta sınıfımıza Filiz hanım misafir oldu. Filiz hanım öğrencilerle sağlıklı beslenme konusunda sohbet etti. Öğrencilerimiz Filiz hanım ile birlikte portakal sıkarak kendi portakal sularını hazırladılar. Hazırlanan portakal suları afiyetle içildi. Bu güzel etkinlik için Filiz hanıma ve Özlem öğretmenimize teşekkür ederiz.

Devamı