Haberler - Peyami Safa İlkokulu

Haberler

ANASINIFI B ŞUBESİNİN SENE SONU ETKİNLİKLERİ

Anasınıfı  B şubesinin minikleri sene sonu gösterisi olarak müzik eşliğinde ‘’Erik Dalı’’ oyunu  ve ‘’Sev Kardeşim’’  adlı müzikli oyunu  oynadılar.Öğretmen,öğrenciler ve veliler çok eğlendiler. Gülay Öğretmenimize, velilerimize ve tatlı  öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

Devamı

ANASINIFI A ŞUBESİNİN SENE SONU ETKİNLİKLERİ

Anasınıfı A şubesinin minikleri sene sonu gösterisi olarak  ‘’Palyaço’’ oyununu oynadılar  ve ‘’Hayat Bayram Olsa’’  adlı müzikli ront etkinliği yaptılar.Öğretmen,veliler ve öğrenciler eğlenceli vakit geçirdiler.  Özlem Öğretmenimize, velilerimize ve minik öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

Devamı

ANASINIFLARIMIZDAN MUHTEŞEM YIL SONU GÖSTERİSİ

2017-2018 eğitim öğretim yılı anasınıflarımızın yıl sonu mezuniyet programı okul bahçesinde muhteşem bir organizasyonla yapıldı. Anasınıfları zümresi olarak bütün şubelerimiz sundukları gösterilerle büyük beğeni topladı. Yoğun katılımın olduğu mezuniyet programını hazırlayan öğretmenlerimiz Özlem Hanım’a, Gülay Hanım’a, Melek Hanım’a, Gülden Hanım’a, Yıldız Hanıma ve katkılarından dolayı bütün velilerimize çok teşekkür ederiz.                                                                                                                                                                                                                                         

Devamı

DRAMA KURSU ÖĞRENCİLERİNİN GÖSTERİSİ

Okulumuz Drama kursu öğrencilerinin hazırladığı yıl sonu gösterisi öğretmenlere ve velilere sergilendi. Gösteriyi yapan ve bizi güldürmeyi başaran, eğlenceli vakit geçirmemizi sağlayan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. 

Devamı

"PEYAMİ SAFA MESLEKLERİ TANIYOR" PROJESİ

Peyami Safa Meslekleri Tanıyor" projesi kapsamında bugün Tuzla İçmeler Eczanesi sahibi Eczacı Şeref YAVRU  okulumuza gelerek meslek tanıtımı gerçekleştirdi. Oldukça heyecan verici ve verimli bir söyleşi gerçekleşti. Öğrencilerimiz çok güzel sorularla misafirimizin takdirini kazandılar. Projenin okulumuzda sağlıklı bir şekilde sürdürülmesinde büyük katkı ve emekleri olan rehber öğretmenimiz Sema hanıma teşekkür ederiz. Ayrıca bizleri kırmayarak nazik davetimize iştirak eden eczacı Şeref beye şükranlarımızı sunarız.

Devamı

FUTBOL VE YAKARTOP TURNUVALARIMIZIN EN DEĞERLİ OYUNCULARI

Okulumuzda düzenlemiş olduğumuz Futbol ve Yakartop turnuvalarımızda en değerli oyuncular olarak seçilen öğrencilerimizin bilgileri aşağıdaki gibidir. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını dileriz. Futbol: 3A-Yiğit Emin Altıntaş Futbol: 4E-Kenan Ersan Yakartop: 3D-Amine Miraç Çelik Yakartop: 4G-Neslihan Ergen

Devamı

SURİYE BÖLGESİNDE BULUNAN YETİM VE ÖKSÜZLERE KURU GIDA YARDIMI

Suriye Bölgesinde bulunan yetim-öksüz ve ihtiyaç sahibi ailelere kuru gıda yardımları topladık. İHH önderliğinde toplanan yardımları bir tırla Suriye´ye gönderdik. Allah yardım eden ve katkı sunanların niyetlerini kabul etsin.

Devamı

ANASINIFI B ŞUBESİNDEN SANAT ETKİNLİĞİ ÇALIŞMALARI

Anasınıfı B şubesinin minik öğrencileri ‘‘19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı haftası’’ etkinliği olarak yırtma yapıştırma ve katlama tekniği ile sanat etkinliği çalışması yaptılar. Öğrenciler palyaço maskesi yaparak eğlenceli bir gün geçirdiler. Gülay  Öğretmenimize ve tatlı öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

Devamı

ANASINIFI A ŞUBESİNDEN SANAT ETKİNLİĞİ ÇALIŞMALARI

Anasınıfı A şubesinin minik öğrencileri ‘‘19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı haftası’’ etkinliği olarak yırtma yapıştırma ve katlama tekniği ile sanat etkinliği çalışması yaptılar. Öğrenciler palyaço maskesi yaparak eğlenceli bir gün geçirdiler. Özlem öğretmenimize ve sevimli miniklerine çok teşekkür ederiz.

Devamı

ŞAMPİYON TAKIMLARIMIZ KUPALARINI ALDILAR.

3. ve 4. sınıflarımız arasında düzenlenen futbol ve yakar top turnuvaları sona ermiştir. Bu turnuvalarda 3. ve 4. sınıflardan şampiyon olan takımlarımız bugün bayrak töreninde kupalarını aldılar. Öğrencilerimizi ve sınıf öğretmenlerini başarılarından dolayı kutluyoruz. Spor şenliklerindeki müsabakalarda başarılar diliyorum.      Yakar Top Şampiyonlarımız: 3. Sınıflarda 3D Sınıfımız Şampiyon                                          4. Sınıflarda 4G Sınıfımız Şampiyon Futbolda : 3. Sınıflarda 3A Sınıfımız Şampiyon                 4. Sınıflarda 4E Sınıfımız Şampiyon

Devamı