Haberler - Peyami Safa İlkokulu

Haberler

MELEK ÖĞRETMENİMİZİN AİLE KATILIM ETKİNLİĞİ VE MESLEKLERİ TANIYORUM ÇALIŞMASI

Her hafta yapılan  aile katılım etkinliğine bu hafta öğrencimiz Ceyhun Çil’in annesi Selma Hanım katıldı. Velimiz öğrencilerimize balık etkinliği yaptırdı. Velimize katılımından dolayı çok teşekkür ederiz. Ayrıca öğrencilerimizden Umut Ege Albayrak-Asker, Ebru Karakaya-Veteriner, Özlem Kurt-Dişci, Ömer Eymen Zeytun-Mühendislik, İsa Kankal-İtfaiye, Buğra Köroğlu-Pilot mesleğini tanıtan sunumlar yaptılar. Melek Öğretmenimize ve minik öğrencilerimize bu eğitici ve eğlenceli etkinlik için teşekkür ediyoruz.    

Devamı

ANAOKULU ÖĞRETMENLERİMİZİN VELİ ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Anaokul öğretmenimiz Gülden Yıldız öğretmenimiz bugün öğrencisi Umut Yımaz´ın misafiri oldu. "Misafirim Öğretmenim" projesi okulumuzda hayat bulmaya devam ediyor. Öğrencimiz Umut´un annesi Hatice Hanıma da göstermiş olduğu misafirperverlik için çok teşekkür ediyoruz. Fedakarca veli ziyaretlerine devam eden anaokulu öğretmenimiz Gülden Hanıma ve diğer öğretmenlerimize de bu güzel projeye sahip çıktıkları için şükranlarımızı sunuyoruz.      

Devamı

3-E SINIFI AKIL OYUNLARI OYNUYOR

3-E Sınıfı öğrencileri bu gün serbest etkinlik dersini "Akıl Oyunları Sınıfında" gerçekleştirdi. Öğrnecilerimiz hem eğlendiler hem de çok eğlenceli, eğitici, strateji geliştirici bir çok oyunu oynama ve öğrenme şansı buldular. 

Devamı

12. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASI BAŞLIYOR

12. Uluslararası MEB Robot Yarışması Sivas Taha Akgül Spor Salonunda 9-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ülkemizde meslekî ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amaçları ile Bakanlığımızca Uluslararası MEB Robot Yarışması yapılmaktadır. Bakanlığımız ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) işbirliğinde düzenlenecek olan 12. Uluslararası MEB Robot Yarışmasının teması “ENDÜSTRİ 4.0 TEMALI YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLAR”, sloganı ise “Ahican Sivas Yollarında” olarak belirlenmiştir. 12. Uluslararası MEB Robot Yarışması Sivas Taha Akgül Spor Salonunda 9-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Temalı, Çizgi İzleyen, Hızlı Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo, Robotino (Hareketli Robotlar), İnsansız Hava Aracı (Mini Drone),  İnsansı Robotlar, Endüstriyel Robotik Kol, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplama (Caretta Caretta) ve Serbest Proje kategorilerinde gerçekleştirilecek olup yarışmanın başvurusu, 12 Şubat - 20 Nisan 2018 tarihleri arasında http://robot.meb.gov.tr adresinden yapılacaktır.

Devamı

ANASINIFI D ŞUBESİNDEN AİLE KATILIM ETKİNLİĞİ VE MESLEKLERİ TANIYORUM ÇALIŞMASI

Anasınıfı  öğretmenlerimizden Melek öğretmenimizin sınıfında bu haftaki aile katılım etkinliğine Umut Ege Albayrak’ın velisi Seda Hanım ve abisi Yiğit Efe misafir edildi. Su, ayran ve limonata gıda boyası ile renklendirildi. Kokusundan ve tadından  içeceklerin ne olduğu anlamaya çalışıldı. Bu güzel etkinliğe katılımından dolayı velimize çok teşekkür ederiz. Ayrıca bu hafta meslekleri tanıyoruz projesine başlandı. Defne Bör-doktor, Nurşen Keskin –mimar, Cemre Kalın-öğretmen mesleklerini öğrencilere anlatan sunumlar yapıldı. Özgüvenleri için öğrencilerimizi tebrik ediyor ve alkışlıyoruz. 

Devamı

TÜRKİYE GENELİNDE OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATILMIŞTIR.

"Hedefimiz, vatandaşlarımızın okuma yazma öğrenebilmesini sağlamak" diyen, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Sayın Emine Erdoğan, okuma yazma seferberliği başlattı.   Okullarımıza kayıtlarımız devam ediyor.Tüm okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızı okulumuza bekliyoruz.

Devamı

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM BAŞI ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM BAŞI ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK. OLDUKÇA FAYDALI GEÇEN TOPLANTIDA OKULUMUZ VE ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN HAYIRLI OLACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ GÜZEL KARARLAR ALDIK. TOPLANTIMIZ HAYIRLARA VESİLE OLSUN.

Devamı

Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme Yazılı Sınavına İlişkin Duyuru

Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme Yazılı Sınavına İlişkin Duyuru için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Devamı

DEĞERLER EĞİTİMİ "DÜRÜSTLÜK VE GÜVEN"

DEĞERLER EĞİTİMİ "DÜRÜSTLÜK VE GÜVEN" TEMALI EBA WEB SİTESİNDE BULUNAN KISA VİDEOYA AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ. İYİ SEYİRLER.

Devamı

OKUL WEB SİTESİ HABER VE DUYURULARA BEĞEN BUTONU EKLENMİŞTİR

Bakanlığımız Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Haber ve Duyurulara 13 Kasım 2017 Tarihi itibari ile Beğen butonu eklenmiştir. Okulumuza ait haberlerden beğendikleriniz için Beğen Butonunu kullanabilirsiniz.

Devamı