Haberler - Peyami Safa İlkokulu

Haberler

ANASINIFI B ŞUBESİ BADMİNTON ÖĞRENİYOR

Öğrencilere badminton oyunu için badminton araç gereçleri tanıtıldı. Badminton oyunun kurallarından bahsedildi. Oyun için sınıf iki gruba ayrıldı ve karşılıklı olarak oynandı. Çocukların oyun oynarken çok eğlendikleri gözlendi. Ayrıca meslekler tanıtıldı ve meslekler ile ilgili etkinlikler yapıldı. Hayvan sevgisi ile ilgili tiyatro izlendi. Bu etkinlikler için Gülay Öğretmenimize ve öğrencilerine çok teşekkür ederiz.

Devamı

TURUNCU; ÖZGÜVEN-CESARET-NEŞE VE MUTLULUKTUR.

Turuncu  heyecan ve mutluluk verici, dinamik ve iç açıcı bir renktir. Turuncu rengi seven insanlar genellikle dışa dönük, hareketli, neşeli ve sosyal ilişkileri kuvvetlidir. Turuncu renk, kullanıldığı ortamlara neşe ve canlılık verir. Canlılık, cesaret ve güven verir. Zihni harekete geçirir. Peyami Safa ailesi olarak  etrafımıza mutluluk, neşe ve cesaret vermeye devam ediyoruz.

Devamı

OKULUMUZDA OKURYAZAR SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından canlı yayında başlatılan Okuryazarlık Seferberliği´ne PEYAMİ SAFA İLKOKULU olarak tam destek vererek katılmış bulunmaktayız. Toplam 25 yetişkin insana okuma yazma öğretmek için okulumuzdan iki öğretmenimizi görevlendirerek bu kutlu çalışmada biz de yer aldık. Okuma yazma bilmeyen bütün velilerimizi ve mahallemizde yaşayan herkesi okuma yazma kurslarına kayıt yaptırmaları için okulumuza bekliyoruz. Okuryazarlık seferberliğine katkılarından dolayı Zhra Gürol Bilgin ve Yalçın Ömer Oto öğretmenlerimize de şükranlarımızı sunuyoruz.

Devamı

3-E SINIFI OKUMA SAATİ

3-E sınıfı öğrencileri kitap okuma saatlerini okul kütüphanesinde yapmışlardır. Ayrıca öğrenciler arasında küçük bir yarışma yapılarak ZAMANI EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİREN ÖĞRENCİLER seçilmiştir. Çalışmayı yapan öğretmenimiz Meltem ÇELİK´e teşekkür ederiz.  

Devamı

ANASINIFI A ŞUBESİ ÖĞRENCİLERİMİZ İLETİŞİM ARAÇLARINI ÖĞRENİYOR

Emre Öğretmenimizin öğrencileri iletişim araçlarını öğrendiler ve bilgilerini maket telefon yaparak pekiştirdiler. Öğrencilerimizle birlikte yüz boyama etkinliği yapıldı ve ardından badminton etkinliği gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz hava durumu grafiği oluşturdu ve öğrencilerimize hava durumu ile ilgili bilgiler verildi. Emre öğretmenimize ve minik öğrencilerine çok teşekkür ederiz.

Devamı

ANASINIFI E ŞUBESİ DEĞERLER EĞİTİMİNİ ÖĞRENİYOR

Yıldız Öğretmenimiz Değerler Eğitimi konularından sorumluluk konusunu işledi. Öğrenciler haşladıkları yumurtaları 3 gün boyunca okula getirip götürdüler. Etkinliğin sonunda ödül olarak nazar boncuğu verildi. Ayrıca öğrencilere sağlıklı yaşamın önemi anlatılarak portakal suyu sıkıldı. Bu eğlenceli ve eğitici etkinik için Yıldız Öğretmenimize ve tatlı öğrencilerine çok teşekkür ederiz

Devamı

ANASINIFLARIMIZDAN D ŞUBESİNDEN EĞİTİCİ VE EĞLENCELİ ETKİNLİKLER

Anasınıfı  öğretmenlerimizden Gülden Öğretmenimizin minikleri meslek dallarını arkadaşlarına gösterdi ve anlattılar. Meslekler ile ilgili ilişki kurdular. Ayrıca haftanın öğrencisi arkadaşlarına göster anlat gününde çeşitli doğrayıcıları anlattı ve limonata yaptılar. Öğretmenimize, öğrencilerimize ve velimize çok teşekkür ederiz. Ayrıca bu hafta badminton alıştırma çalışmaları yapıldı ve postaneye gezi düzenlendi.    

Devamı

AYLA ÖĞRETMENİMİZİN VE ÖĞRENCİLERİNİN ŞUBAT TATİLİ ZİYARETLERİ

Okulumuz öğretmenlerinden Ayla Avşan hanım ve öğrencileri Şubat tatilini dolu dolu yaşadılar. Müze ve tarihi mekanları ziyaret eden öğrencilerimizin ziyaretlerine ait resimler buradan ulaşabilirsiniz.

Devamı

ŞANSLI KELİMELER ETKİNLİĞİNDE HAFTANIN ŞANSLISI RÜMEYSA ALA

SSözlük Özgürlüktür projesi kapsamında okulumuzda sürdürmekte olduğumuz Şanslı Kelimeler etkinliğinde bu haftanın en şanslı öğrencisi Rümeysa Ala. Rümeysa´yı tebrik ediyoruz. 

Devamı

AHAFTANIN EN DOST SINIFI "2E SINIFI"

65 Dost davranışı sergileyerek bu haftanın En Dost Sınıfı seçilen 2E sınıfının bütün öğrencilerini candan kutluyoruz. Onrarın çok kıymetli velilerine de böyle dost çocuklar yetiştirdikleri için teşekkür ediyoruz. Elbette öğretmenimiz Aykut Yıldız´a da değerler eğitimi konusunda öğrencilerine yüklemiş oldukları dostça davranışlar için şükranlarımızı sunuyoruz.

Devamı