Haberler - Peyami Safa İlkokulu

Haberler

19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA VE GENÇLİK BAYRAMI KUTLU OLSUN

19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik Bayramı ilçemiz Piri Reis Denizcilik Meslek Lisesinde kutlandı. Bütün protokol heyetinin katılımıyla anlamına uygun bir kutlama programı gerçekleşti. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Herkesin bayramı kutlu olsun.

Devamı

"PEYAMİ SAFA MESLEKLERİ TANIYOR" DOKTOR VE HEMŞİRE İLE MESLEĞİNİ TANITIYOR

"Peyami Safa Meslekleri Tanıyor" projesi kapsamında bugün Tuzla Toplum Sağlığı Merkezi´nden bir doktor ve bir hemşire okulumuza gelerek meslek tanıtımı gerçekleştirdiler. Oldukça heyecan verici ve verimli bir söyleşi gerçekleşti. Öğrencilerimiz çok güzel sorularla misafirlemizin takdirini kazandılar. Projenin okulumuzda sağlıklı bir şekilde sürdürülmesinde büyük katkı ve emekleri olan rehber öğretmenimiz Sema hanıma teşekkür ederiz. Ayrıca bizleri kırmayarak nazik davetimize iştirak eden hemşiremiz Sevgi Örengül hanıma ve doktorumuz Pınar Dinç Hanıma şükranlarımızı sunarız.

Devamı

4-A SINIF PİKNİĞİ

Okulumuz 4-A sınıfı öğretmeni Özlem DEMİRCİ öğrencileriyle birlikte sınıf pikniği düzenledi. Öğrencilerimiz hem piknik yaptılar hem de çeşitli oyunlar oynayarak enerjilerini attılar. Öğretmenimize bu çalışmasından dolayı teşekkür ederiz.   

Devamı

PEYAMİ SAFA SPOR ŞENLİKLERİ BAŞLADI. SURVİVOR YARIŞMASI HEYECANI.

Okulumuzda "Peyami Safa Spor Şenlikleri" başladı. Spor şenliklerinden en heyecanlı olanı ise survivor yarışmaları olarak dikkat çekiyor. Spor şenliklerinde yarışmacı olarak görev alan bütün öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Devamı

1-B SINIFI ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Mayıs ayının ikinci pazar günü Anneler Günü’dür. Anneler Günü evrensel bir gündür. Dünyada milyonlarca anne bugün çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır. Bu günün anamını yaşatmak ve annelerin kıymetini göstermek için 1-B sınıfı tarafından ´ANNELER GÜNÜ´ etkinliği yapılmıştır. Bu şekilde öğrencilerimiz annelerine olan sevgilerini göstermişlerdir. Bu çalışmayı yapan öğretmenimiz Emine ŞİMŞEK BOYLU´ya emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. 

Devamı

2-D SINIF PİKNİĞİ

Okulumuz 2-D sınıfı öğretmeni Ayla AVŞAN öğrencileriyle birlikte sınıf pikniği düzenledi. Öğrencilerimiz hem piknik yaptılar hem de çeşitli oyunlar oynayarak enerjilerini attılar. Öğretmenimize bu çalışmasından dolayı teşekkür ederiz. 

Devamı

4-G SINIFI MEZUNİYET TÖRENİ

4-G sınıfı mezuniyet töreni ailelerin ve öğrencilerin katılımıyla okulumuz konferans salonunda gerçekleşti. Çeşitli gösteriler ve oyunlarla öğrenciler eğlenceli vakit geçirdiler. Bu etkinliği yapan öğretmenimiz Sevil AKYOL´a teşekkür ederiz. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. 

Devamı

HAYVANAT BAHÇESİ GEZİSİ

Gezegenimizi paylaştığımız diğer canlı türleri olan hayvanları ve onların dünyasını daha yakından tanımak için okulumuz 3. sınıf öğrencileri ile Darıca Hayvanat Bahçesi gezisi düzenlendi. Sadece resimlerde ve televizyonda görebildiğimiz bazı hayvanları yakından görmek ve onlar hakkında bilgi paylaşımında bulunmak öğrencilerimizi çok heyecanlandırdı ve mutlu etti. Bu çalışmada emeği olan öğretmenlerimiz Meltem ÇELİK, Özlem DEMİRHAN ve Hikmet TOPRAK´a teşekkür ederiz. 

Devamı

4-D SINIFI ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Mayıs ayının ikinci pazar günü Anneler Günü’dür. Anneler Günü evrensel bir gündür. Dünyada milyonlarca anne bugün çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır. Bu günün anamını yaşatmak ve annelerin kıymetini göstermek için 4-D sınıfı tarafından ´ANNELER GÜNÜ´ etkinliği yapılmıştır. Bu şekilde öğrencilerimiz annelerine olan sevgilerini göstermişlerdir. Bu çalışmayı yapan öğretmenimiz Mehtap SAYAR´a emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. 

Devamı

ANASINIFI E ŞUBESİNİN ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Anasınıfı E şubesi olarak Anneler Günü etkinliği yapıldı. Çocuklar annelerine elleriyle ektikleri  çiçekleri hediye ettiler. Çocuklarımız hazırlamış oldukları mektupları postaneye giderek oradan annelerine gönderdiler. Yıldız öğretmenimize,  annelerimize ve tatlı öğrencilerimize teşekkür ederiz.  

Devamı