Haberler - Peyami Safa İlkokulu

Haberler

DRAMA KURSU ÖĞRENCİLERİNİN GÖSTERİSİ

Okulumuz Drama kursu öğrencilerinin hazırladığı yıl sonu gösterisi öğretmenlere ve velilere sergilendi. Gösteriyi yapan ve bizi güldürmeyi başaran, eğlenceli vakit geçirmemizi sağlayan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. 

Devamı

"PEYAMİ SAFA MESLEKLERİ TANIYOR" PROJESİ

Peyami Safa Meslekleri Tanıyor" projesi kapsamında bugün Tuzla İçmeler Eczanesi sahibi Eczacı Şeref YAVRU  okulumuza gelerek meslek tanıtımı gerçekleştirdi. Oldukça heyecan verici ve verimli bir söyleşi gerçekleşti. Öğrencilerimiz çok güzel sorularla misafirimizin takdirini kazandılar. Projenin okulumuzda sağlıklı bir şekilde sürdürülmesinde büyük katkı ve emekleri olan rehber öğretmenimiz Sema hanıma teşekkür ederiz. Ayrıca bizleri kırmayarak nazik davetimize iştirak eden eczacı Şeref beye şükranlarımızı sunarız.

Devamı

FUTBOL VE YAKARTOP TURNUVALARIMIZIN EN DEĞERLİ OYUNCULARI

Okulumuzda düzenlemiş olduğumuz Futbol ve Yakartop turnuvalarımızda en değerli oyuncular olarak seçilen öğrencilerimizin bilgileri aşağıdaki gibidir. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını dileriz. Futbol: 3A-Yiğit Emin Altıntaş Futbol: 4E-Kenan Ersan Yakartop: 3D-Amine Miraç Çelik Yakartop: 4G-Neslihan Ergen

Devamı

SURİYE BÖLGESİNDE BULUNAN YETİM VE ÖKSÜZLERE KURU GIDA YARDIMI

Suriye Bölgesinde bulunan yetim-öksüz ve ihtiyaç sahibi ailelere kuru gıda yardımları topladık. İHH önderliğinde toplanan yardımları bir tırla Suriye´ye gönderdik. Allah yardım eden ve katkı sunanların niyetlerini kabul etsin.

Devamı

ANASINIFI B ŞUBESİNDEN SANAT ETKİNLİĞİ ÇALIŞMALARI

Anasınıfı B şubesinin minik öğrencileri ‘‘19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı haftası’’ etkinliği olarak yırtma yapıştırma ve katlama tekniği ile sanat etkinliği çalışması yaptılar. Öğrenciler palyaço maskesi yaparak eğlenceli bir gün geçirdiler. Gülay  Öğretmenimize ve tatlı öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

Devamı

ANASINIFI A ŞUBESİNDEN SANAT ETKİNLİĞİ ÇALIŞMALARI

Anasınıfı A şubesinin minik öğrencileri ‘‘19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı haftası’’ etkinliği olarak yırtma yapıştırma ve katlama tekniği ile sanat etkinliği çalışması yaptılar. Öğrenciler palyaço maskesi yaparak eğlenceli bir gün geçirdiler. Özlem öğretmenimize ve sevimli miniklerine çok teşekkür ederiz.

Devamı

ŞAMPİYON TAKIMLARIMIZ KUPALARINI ALDILAR.

3. ve 4. sınıflarımız arasında düzenlenen futbol ve yakar top turnuvaları sona ermiştir. Bu turnuvalarda 3. ve 4. sınıflardan şampiyon olan takımlarımız bugün bayrak töreninde kupalarını aldılar. Öğrencilerimizi ve sınıf öğretmenlerini başarılarından dolayı kutluyoruz. Spor şenliklerindeki müsabakalarda başarılar diliyorum.      Yakar Top Şampiyonlarımız: 3. Sınıflarda 3D Sınıfımız Şampiyon                                          4. Sınıflarda 4G Sınıfımız Şampiyon Futbolda : 3. Sınıflarda 3A Sınıfımız Şampiyon                 4. Sınıflarda 4E Sınıfımız Şampiyon

Devamı

19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA VE GENÇLİK BAYRAMI KUTLU OLSUN

19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik Bayramı ilçemiz Piri Reis Denizcilik Meslek Lisesinde kutlandı. Bütün protokol heyetinin katılımıyla anlamına uygun bir kutlama programı gerçekleşti. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Herkesin bayramı kutlu olsun.

Devamı

"PEYAMİ SAFA MESLEKLERİ TANIYOR" DOKTOR VE HEMŞİRE İLE MESLEĞİNİ TANITIYOR

"Peyami Safa Meslekleri Tanıyor" projesi kapsamında bugün Tuzla Toplum Sağlığı Merkezi´nden bir doktor ve bir hemşire okulumuza gelerek meslek tanıtımı gerçekleştirdiler. Oldukça heyecan verici ve verimli bir söyleşi gerçekleşti. Öğrencilerimiz çok güzel sorularla misafirlemizin takdirini kazandılar. Projenin okulumuzda sağlıklı bir şekilde sürdürülmesinde büyük katkı ve emekleri olan rehber öğretmenimiz Sema hanıma teşekkür ederiz. Ayrıca bizleri kırmayarak nazik davetimize iştirak eden hemşiremiz Sevgi Örengül hanıma ve doktorumuz Pınar Dinç Hanıma şükranlarımızı sunarız.

Devamı

4-A SINIF PİKNİĞİ

Okulumuz 4-A sınıfı öğretmeni Özlem DEMİRCİ öğrencileriyle birlikte sınıf pikniği düzenledi. Öğrencilerimiz hem piknik yaptılar hem de çeşitli oyunlar oynayarak enerjilerini attılar. Öğretmenimize bu çalışmasından dolayı teşekkür ederiz.   

Devamı