Haberler - Peyami Safa İlkokulu

Haberler

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA GÜNÜ

İstiklal Marşımızın kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif´i anma günü ile ilgili okulumuzda güzel bir program yaptık. İstiklal Marşı´nı en güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizi madalyalarla ödüllendirdik. Programın hazırlanmasında emeği geçen ve katkılarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz. Resimlere ulaşmak için BURAYA tıklayınız.

Devamı

PEYAMİ SAFA İLKOKULU MESLEKLERİ TANIYOR

Peyami Safa İlkokulu olarak öğrencilerimize vizyon kazandırmak ve yavrularımıza geniş ufuklar sunmak için her hafta bir meslek sahibini okulumuza getirip evlatlarımızın meslekleri tanımalarına vesile olacağız. 19 Mart 2015 Perşembe günü ilk seminerimizle projemize başlıyoruz. 

Devamı

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ İLE İLGİLİ OLARAK OKULUMUZDA ÇOK GÜZEL BİR PROGRAM HAZIRLADIK.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel okulumuzda çok güzel bir program yaptık. Velilerimizin yoğun ilgi gösterdiği programda özellikle minik yavrularımızın hazırlamış olduğu tiyatro gösterisi bütün izleyicilerden tam not aldı. Bu güzel programın hazırlanmasında büyük emeği geçen rehber öğretmenlerimiden Tuba hanım ve Sema Hanıma çok teşekkür ediyoruz. Programın resimlerine BURADAN ulaşabilirisinz.

Devamı

"BİRLİKTE OKUYORUZ" Projemizi aynı anda bütün sınıflarımızla birlikte gerçekleştiriyoruz.

"Birlikte Okuyoruz" Projesi kapsamında okulumuzda her perşembe günü son saat kitap okuma yapılmaktadır. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte bütün sınıflarımızda aynı anda kitap okuma etkinliği yapılmaktadır. Bütün velilerimizi Perşembe günleri son ders sınıflarımızda kitap okumaya bekliyoruz. Resimlere BURADAN ulaşabilirsiniz.

Devamı

SİVİL SAVUNMA GÜNÜ VE DEPREM HAFTASI DOLAYISIYLA OKULUMUZDA DEPREM VE TAHLİYE TATBİKATI YAPTIK

Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası dolayısıyla okulumuzda oldukça başarılı tahliye tatbikatları gerçekleştirdik. Tahliye bittikten sonra okul bahçemizde sivil savunma ve Depremle ilgili bilgilendirici konuşmalar yapıldı. Bu programın hazırlanmasında emeği geçen başta Hasan Özoğlu öğretmenimiz olmak üzere bütün öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Resimlere ulaşmak için BURAYA tıklayın.

Devamı

DEĞERLER EĞİTİMİ VE İYİLİK AĞACIMIZ

Rehber öğretmenlerimiz tarafından başlatılan "İyilikte Yarışıyorum" projesi kapsamında Değerler Eğitimini de içine alan İyilik Ağacımızı oluşturduk. Öğrencilerimiz yaptığı iyiliklerle gurur kaynağımız olmaya devam ediyor.

Devamı

SATRANÇ ŞAMPİYONLARIMIZ

Tuzla´da yapılan Satranç Turnuvasında 2/E sınıfından Zenan Özdemir Altın Madalya, 3/E sınıfından Duru Güncü Altın Madalya yine aynı sınıftan Asude Koca Gümüş madalya, 3/C sınıfından Emir Can Uzunyayla Gümüş Madalya ve 3/F sınıfından Fatih Ayabakan Altın Madalya almıştır. Öğrencilerimizi ve Öğretmenlerini tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Resimler için BURAYA tıklayınız.

Devamı

OKUL MÜDÜRÜMÜZ BÜLENT KARA OKULUMUZDAKİ GÖREVİNE BAŞLADI

OKULUMUZA MÜDÜR OLARAK ATAMASI YAPILAN BÜLENT KARA GÖREVİNE BAŞLAMIŞTIR. OKULUMUZA VE MAHALLEMİZE HAYIRLI OLSUN.

Devamı