Haberler - Peyami Safa İlkokulu

Haberler

İNGLİZCE DERSİ ETKİNLİKLERİ

İngilizce öğretmenlerimiz Özlem MUMCU AKTAŞ ve Selver ÇETİNKAYA  2. sınıflarda ´animals´ ünitesini işlerken ´Quiver´ uygulamasını kullandılar. Bu uygulamada öğrenciler boyadıkları hayvanları 3 boyutlu ve hareketli gördüklerinde çok eğlendiler ve hayvanların İngilizce karşılığını eğlenerek  öğrendiler. Bu eğlenceli etkinlikten dolayı öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Devamı

ANASINIFI B ŞUBESİNİN OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

Anasınıfımızın minik öğrencilerine çalışma kağıtları dağıtıldı. Öğrenciler resimlerde gördükleri hayvanların isimlerini söylediler. Hayvanların isimleri hangi harfle başlıyorsa o harfin dairesini boyadılar. Bu güzel etkinlik için Gülay Öğretmenimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz .    

Devamı

ANASINIFI A VE B ŞUBELERİNİN PİKNİK ETKİLİĞİ

Anasınıfı A ve B şubelerinin minik öğrencileri ve velileri Tuzla Şelale Parkta bulunan piknik alanına gittiler ve burada piknik yaptılar. Öğrencilerimiz orada bulunan eğlence parkında doyasıya eğlendiler. Bu güzel etkinlik için Özlem Öğretmenimize, Gülay Öğretmenimize, velilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

Devamı

OKUL KERMESİMİZDEN ANASINIFLARIMIZA AİT KARELER

Geleneksel olarak her yıl yaptığımız okul kermesimize anasınıfları öğrencileri ve velileri katılım sağladı. Kermesimize katkılarından dolayı öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

Devamı

OKUL KERMESİMİZ CUMANIN RAHMETİYLE BEREKETLİ OLDU

Bu yıl da okul kermesimizi gerçekleştirdik. katkısı olan bütün velilerimize ve esnafımıza çok teşekkür ederiz. Cumanın rahmetiyle ve cami imamımızın dualarıyla açmış olduğumuz kermesimiz bereketli geçti. Katkısını ve emeğini eksik etmeyen herkese çok teşekkür ederiz.

Devamı

PEYAMİ SAFA İLKOKULU GELENEKSEL OKUL KERMESİ

Okul alie birliğimiz ve velilerimizin desteğiyle her yıl yapmış olduğumuz okul kermesimiz bu yıl 4 Mayıs Cuma günü okul bahçesinde, 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Bütün velilerimizi komşuları, akrabaları ve dostlarıyla beraber kermesimize bekliyoruz.

Devamı

3-E SINIFI HEDİYELEŞME ETKİNLİĞİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 3-E sınıfı öğrencileri hediyeleşme etkinliği yaptı. Öğrenciler birbirleri için seçtikleri hediyelerle arkadaşlarını sevindirdiler. Çok coşkulu geçen bayram etkinliklerine bir yenisini daha ekleyerek ayrı bir mutluluk kattılar. 

Devamı

"FARKIMIZ OKUMAK OLSUN" VELİ KİTAP OKUMA SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

"Farkımız Okumak Olsun" veli kitap okuma sınav sonuçları açıklandı. Kitap Okuma Sınavında 1. olan 11 velimize ait bilgiler aşağıdaki gibidir. 1. olan velilerimizi kutluyoruz. Kitap okuma projemize katkı sunan bütün velilerimize de şükranlarımızı sunarız. 1. Sevgül Keleş-2.B 1. Fehime Uysal-1.A 1. Nafize Karakaya 2.A 1. Aysun Ersan 4.E 1.Seda Serenli 1.D 1. Leyla Aksoy 1.C-3.E 1. Nermin Doğan 1.B 1. Ayla Avşan 2.D 1. Serpil Tuncer 3.F 1. Rukiye İnan 2.E-4.E 1. Zeynep Poyraz 3-F

Devamı

"FARKIMIZ OKUMAK OLSUN" VELİ KİTAP OKUMA SINAVIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK.

"FARKIMIZ OKUMAK OLSUN" Veli kitap okuma projesi kapsamında kitap okuma sınavımızı gerçekleştirdik. Projeye yoğun ilgilerinden dolayı özellikle babalarımızın da desteklerinden dolayı bütün velilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

BAHÇE OYUN ALANLARINDA ÇOCUKLAR YENİ OYUNLAR OLUŞTURUYOR

Çocuklrımızın hayal dünyasının sınırı yok. Bahçemize çizmiş olduğumuz yeni oyun alanlarına hayal dünyalarını da ekleyen öğrencilerimiz okul müdürümüz Bülent KARA´yı da yanlarına alarak yeni yeni oyunlar buldular. Eğlenceli ve neşeli bir şekilde Peyami Safa´lı olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşamaya devam ediyoruz.

Devamı