Haberler - Peyami Safa İlkokulu

Haberler

ANASINIFI OKUMA YAZMA HAZIRLIK ETKİNLİĞİNDEN KARELER

   Anasınıfı A, B ve D şubesi olarak okuma yazma çalışmalarına hazırlık olarak eğitici kitap etkinlikleri yapıldı.Öğrencilerin görsel ve işitsel becerilerini geliştirmek amacıyla slayt eşliğinde okuma yazma  hazırlık çalışmaları yapıldı. Özlem Öğretmenimize , Gülden öğretmenimize, Gülay Öğretmenimize ve şirin  öğrencilerimize teşekkür ederiz.        

Devamı

PEYAMİ SAFA AY GİBİ PARLAMAYA DEVAM EDİYOR

Gündüzleri Güneş gibi geceleri Ay gibi parlamaya devam ediyoruz. Gölgemiz geniş. 

Devamı

ANASINIFI AKIL ZEKA OYUNLARI OYNUYOR

Anasınıfı A ve B Şubesi olarak akıl ve zeka oyunlarından ‘Bardak dizmece’, çocukların farkları bulma oyunlarından ‘Dedektif oyunu’ ve renk ve şekil kavramını öğreten ‘Şekilleri ipe dizme’ oyunu ve tahta bloklarla kule yapma oyunu oynadılar. Özlem Öğretmenimize, Gülay Öğretmenimize ve sevimli öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

ANASINIFI 23 NİSAN SINIF İÇİ ETKİNLİKLERİNDEN KARELER

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası anasınıfımızda coşkuyla kutlandı.Mandala Boyama etkinliği yapıldı. Özlem öğretmenimize, Gülay Öğretmenimize ve  sevimli  öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

ANASINIFI ÖĞRENCİLERİ SERBEST RESİM ÇALIŞMALARI YAPTILAR

Anasınıfımızın sevimli öğrencileri yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini geliştirmek için öğrenciler serbest resim etkinliği yaptı.Yıldız Öğretmenimize, Özlem öğretmenimize,Gülay öğretmenimize ve minik öğrencilerimize teşekkür ederiz.       

Devamı

ANASINIFI BESLENME ETKİNLİĞİNDEN KARELER

Anasınıfımızda sağlıklı beslenme adına beslenme etkinliği yapıldı.Öğrencilere sağlıklı beslenmenin önemi kavratıldı ve beslenme kuralları öğrencilere anlatıldı. Özlem Öğretmenimize, Gülay Öğretmenimize ve tatlı öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

ANASINIFI OYUN HAMURU ETKİNLİKLİĞİNDEN KARELER

Anasınıfımızın minik öğrencileri yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini kullanarak oyun hamuru ile oynadılar.Kalıplarla çeşitli şekiller oluşturdular. Bu eğitici ve eğlenceli etkinlik için Özlem Öğretmenimize,Gülay Öğretmenimize ve minik öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

ANASINIFI 23 NİSAN PANOSU

Anasınıfımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla öğrencilerle birlikte etkinlik panosu hazırladı. Özlem Öğretmenimize,Gülay Öğretmenimize ve şirin  öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

ANASINIFI DRAMA ETKİNLİĞİNDEN KARELER

  Anasınıfımızda bu hafta drama etkinliğinde çocuklara doğru nefes alma teknikleri anlatıldı ve gösterildi. Küçük ve büyük kas gelişimlerini destekleyici, kaslarımızı açma germe hareketleri yapıldı. Destekleyici etkinlik olarak ‘ Dik dur kardeşim’ adlı müzikli oyun oynandı. Öğretmen ve öğrenciler eğlenceli vakit geçirdiler.

Devamı

BU OKULDA HER SINIFIN BİR HOBİ BAHÇESİ VAR

Anasınıflarımız dahil olmak üzere okulumuzdaki her sınıfa ait bir hobi bahçesi oluşturduk. Öğretmen ve öğrencilerimizin 10 günlük yoğun ve gayretli çalışmaları neticesinde sınıflarımız kendilerine ait hobi bahçelerini oluşturdular. Maruldan maydanoza, domates-biber ve patlıcandan çileğe kadar her sınıf kendi hobi bahçesini  sebzelerle donattı. Ayrıca birçok sınıfımız hobi bahçelerine kiraz, ayva, armut, şeftali gibi bir çok meyve fidanları dikerek gelecek nesillere kalıcı eserler bırakmanın ve doğaya olan sevginin en güzel örneklerini bizlere bir kez daha göstermiş oldular. Bu çalışmalarda sınıflarına destek olan bütün velilerimize ve desteğini sürekli hissettiğimiz okul müdürümüz Bülent KARA´ya  çok teşekkür ediyoruz. 

Devamı