Haberler - Peyami Safa İlkokulu

Haberler

OKULUMUZ SÖZ KONUSU OLUNCA MESAİ KAVRAMI BUHAR OLUYOR

SÖZ KONUSU PEYAMİ SAFA OLUNCA MESAİ DENEN KAVRAM BUHAR OLUYOR. CUMARTESİ GÜNÜ EĞİTİME KATMA DEĞER KATMAYA DEVAM EDİYORUZ. KATKI VEREN EMEK HARCAYAN BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZA ŞÜKRANLARIMIZLA...

Devamı

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINA HAZIRLIKLARIMIZI TAMAMLADIK

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINA İKİ GÜN KALA PEYAMİ SAFA OLARAK SINIFLARIMIZ , KORİDORLARIMIZ VE OKUL BAHÇEMİZLE BAYRAMA HAZIRIZ. BAYRAM HAZIRLIKLARINA EMEK VE KATKILARI OLAN BAŞTA ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZ OLMAK ÜZERE DESTEKLERİNİ OKULUMUZDAN HİÇ EKSİK ETMEYEN BÜTÜN VELİLERİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.  23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

Devamı

HAREKETLİ YAŞAM SAĞLIKLI PEYAMİ SAFA

´BESLENME DOSTU OKUL PROJESİ´ kapsamında okulumuzda toplu spor etkinliği yapılmıştır. Spor ve egzersiz sağlıklı yaşamın vazgeçilmez bir unsuru olduğu için; öğrencilerimize bu alışkalığı kazanmaları hedeflenmiştir. Bu çalışmayı yaptıran okulumuz sınıf öğretmeni Aykut YILDIZ´a teşekkür ederiz. 

Devamı

MEZUN ÖĞRENCİLERİMİZ TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARINA RENK KATIYOR

Muzafferda Güzide Pulur İmam hatip Ortaokulu´nda düzenlenen Tübitak 4006 Bilim Fuarına katıldık. Orada iki yıl önce mezun ettiğimiz öğrencilerimizin bilime olan katkılarını görmek bizleri ziyadesiyle memnun ve mutlu etti. Adem Enes Alkan-Talha Alkan-Salih Emirhan Daşkara Peyami Safa Ailesi olarak sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.  Peyami Safa´dan mezun olan her öğrencimiz;  özgüveni yüksek, geleceğe dair büyük umutlar besleyen, "ben kimim ve nereye gitmek istiyorum-bugün daha güzel hangi işi başarabilirim?" Diye düşünen ve sorgulayan, vatanını-milletini ve devletini seven ve değerlerine bağlı olan bir kimliğe kavuşuyor. Bu kimliğe ulaşmalarında katkısı ve emeği olan bütün Peyami Safa ailesine şükranlarımızla.

Devamı

SURİYELİ ÇOCUKLARA TÜKÇE YETERLİLİK DENEME SINAVLARI YAPTIK

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi  projesi Milli Eğitim Bakanlığı ile AB Türkiye Delegasyonu arasında «Türkiye’deki Mülteciler için Mali Yardım Programı» anlaşması (FRIT) çerçevesinde imzalanan sözleşme ile Suriyeli çocukların Türk Eğitim Sistemine entegrasyonunda Milli Eğitim Bakanlığının faaliyetlerini desteklemeyi amaçlayan proje kapsamında 21 Nisan Cumartesi günü öğrencilerimiz Türkçe Yeterlilik Sınavına girecekler. Bizler de okulumuzda bugün son deneme sınavımızı gerçekleştirdik. Katkılarından dolayı başta müdür yardımcımız Durali Bey olmak üzere öğretmenlerimize teşekkür deriz.

Devamı

ANASINIFI MATEMATİK ETKİNLİĞİNDEN KARELER

 Anasınıfı E şubesi minik öğrencileri matematik etkinliği olarak çiçekte yazan sayı kadar boncuk dizmece etkinliği yaptılar. Anasınıfı A şubesi  ve B şubesi öğrencileri sayı tekrarı yaptılar. Yazı tahtasına tekrar edilen sayıları yazma çalışması yapıldı.Yıldız Öğretmenimize, Özlem Öğretmenimize, Gülay Öğretmenimize ve sevimli öğrencilerimize teşekkür ederiz.      

Devamı

ANASINIFI OKUMA YAZMA HAZIRLIK ETKİNLİĞİNDEN KARELER

   Anasınıfı A, B ve D şubesi olarak okuma yazma çalışmalarına hazırlık olarak eğitici kitap etkinlikleri yapıldı.Öğrencilerin görsel ve işitsel becerilerini geliştirmek amacıyla slayt eşliğinde okuma yazma  hazırlık çalışmaları yapıldı. Özlem Öğretmenimize , Gülden öğretmenimize, Gülay Öğretmenimize ve şirin  öğrencilerimize teşekkür ederiz.        

Devamı

PEYAMİ SAFA AY GİBİ PARLAMAYA DEVAM EDİYOR

Gündüzleri Güneş gibi geceleri Ay gibi parlamaya devam ediyoruz. Gölgemiz geniş. 

Devamı

ANASINIFI AKIL ZEKA OYUNLARI OYNUYOR

Anasınıfı A ve B Şubesi olarak akıl ve zeka oyunlarından ‘Bardak dizmece’, çocukların farkları bulma oyunlarından ‘Dedektif oyunu’ ve renk ve şekil kavramını öğreten ‘Şekilleri ipe dizme’ oyunu ve tahta bloklarla kule yapma oyunu oynadılar. Özlem Öğretmenimize, Gülay Öğretmenimize ve sevimli öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

ANASINIFI 23 NİSAN SINIF İÇİ ETKİNLİKLERİNDEN KARELER

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası anasınıfımızda coşkuyla kutlandı.Mandala Boyama etkinliği yapıldı. Özlem öğretmenimize, Gülay Öğretmenimize ve  sevimli  öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Devamı