Duyurular - Peyami Safa İlkokulu

Duyurular

HİKAYE VE ŞİİR YARIŞMASI

TUZLA BELEDİYEMİZİN HİKAYE VE ŞİİR YARIŞMASIYLA İLGİLİ DUYURUSU EKTEDİR. BİLGİLERİNİZE.

Devamı

İELEV Maker Faire

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünden alınan ilgi  yazıda, İstanbul ili Çekmeköy ilçesinde faaliyette bulunan İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV) Özel Anadolu Lisesi Müdürlüğünün; 2017-2018 eğitim öğretim yılında, Türkiye geneli resmî/özel tüm ilkokulların 3 ve 4. sınıf, ortaokulların 5, 6, 7, 8. sınıf, lise ve dengi okulların 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik, ekli bilgi ve belgeler doğrultusunda "İELEV Maker Faire" etkinliği düzenleme talebine ilişkin ilgi yazı ve ekleri yazımız ekinde gönderilmiştir. Etkinliğe aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Devamı

ÖZEL PROGRAM VE PROJE UYGULAYAN İMAM HATİP LİSELERİNİN BÜNYESİNDE BULUNAN İMAM HATİP ORTAOKULLARI

ÖZEL PROGRAM VE PROJE UYGULAYAN İMAM HATİP LİSELERİNİN BÜNYESİNDE BULUNAN İMAM HATİP ORTAOKULLARI KILAVUZU EKTE BULUNMAKTADIR. 

Devamı

NİSAN 2018 VELİ KİTAP OKUMA PROJESİNE BÜTÜN VELİLERİMİZİN KATILIMINI BEKLİYORUZ.

NİSAN 2018 VELİ KİTAP OKUMA PROJESİNE BÜTÜN VELİLERİMİZİN KATILIMINI BEKLİYORUZ. AŞAĞIDAKİ LİNKTEN PROJEYE AİT BÜTÜN AYRINTILARA ULAŞABİLİRSİNİZ.

Devamı

BİLSEM SINAVINI KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZE AİT LİSTE

BİLSEM SINAVINI KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZİN İSİMLERİ VE KAZANDIKLARI ALAN AŞAĞIDAKİ LİSTEDE YER ALMAKTADIR   1- FATMA ECE UYSAL (GENEL YETENEK)  3. Sınıf / F Şubesi 2- MUHAMMET EMİN BEKTAŞ (GENEL YETENEK) 3. Sınıf / C Şubesi 3-ECE ÜÇLÜ (RESİM) 3. Sınıf / D Şubesi 4- AHMET BUĞRAHAN  BİRGÜL ( GENEL YETENEK-RESİM) 1. Sınıf / C Şubesi 5-ÖMER HAMZA ÖZKURTOĞLU (GENEL YETENEK-RESİM) 1. Sınıf / D Şubesi 6-HÜSEYİN ENES AYDIN (GENEL YETENEK) 1. Sınıf / D Şubesi 7- YUSUF ÖMER ŞENEL (GENEL YETENEK)  2. Sınıf / C Şubesi 8- BARAN BELTİR (MÜZİK) 2. Sınıf / E Şubesi

Devamı

AİLE EĞİTİMİ

Okul Rehber Öğretmenlerimiz Sema KIRIŞTI ve Emel YILDIRIM GÜZEY tarafından “Anne Baba Çocuk İletişimi” konusunda  aile eğitimi yapılacaktır. 8 hafta sürecek olan eğitim Perşembe günleri 3 ve 4. sınıf  velileri için 11:20-12:40 saatleri arasında, 1 ve 2. sınıf velileri için 16:10-17:30 saatleri arasında yapılacaktır. Eğitime katılmak isteyenlerin okul rehber öğretmenlerine başvurması gerekmektedir. Eğitim sonunda düzenli katılım gösterenlere sertifika verilecektir.  

Devamı

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI OKUL ÖNCESİ EĞİTİM VE İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI OKUL ÖNCESİ EĞİTİM VE İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

Devamı

İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesinde Yapılan Değişiklik

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğümüze gelen görüş ve öneriler  doğrultusunda İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi  yeniden güncellenmiş ve Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 19.02.2018 tarihli ve 58 sayılı Kararıyla kabul edilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğümüze gelen görüş ve öneriler  doğrultusunda İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi  yeniden güncellenmiş ve Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 19.02.2018 tarihli ve 58 sayılı Kararıyla kabul edilmiştir. Çizelgeye göre; seçmeli dersler arasında  “Sosyal Bilimler” alanında  8. sınıflarda haftada 2 ders saati okutulmak üzere “Ortak Türk Tarihi” dersine yer verilmiştir. 81 İl Millî Eğitim Müdürlüğüne gönderilen yazı ve eki çizelge için tıklayınız...

Devamı

2018 MART SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI

2018 MART SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI BAŞLADI.

Devamı