Duyurular - Peyami Safa İlkokulu

Duyurular

BİLİM SANAT MERKEZLERİ ÖĞRETMEN SEÇME KILAVUZU

BİLİM SANAT MERKEZLERİ ÖĞRETMEN SEÇME KILAVUZU

Devamı

ÖĞRETMENLERİMİZLE 2023´E PROJESİ EĞİTİCİ EĞİTİMİ BAŞVURUSU

Öğretmenlerin, mesleki yeterliklerini, bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, etkili öğretim yöntem ve tekniklerini, öğrenci merkezli ve aktif öğrenme anlayışıyla sınıf içi uygulamalarda hayata geçirmesini sağlamak, sürekli öğrenen, bilgisini tazeleyen, becerilerini geliştiren rol model olmalarını desteklemek, zaman yönetimi, problem çözme ve sınıf yönetimi becerilerinin gelişmesini sağlamak amacıyla “Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi”nin çalışmalarına başlandığı,  Proje kapsamında Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen ve Teknoloji, İlköğretim Matematik, Matematik, Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İmam Hatip Meslek Lisesi Dersleri, Sınıf, Sosyal Bilgiler, Tarih, Coğrafya, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi, Bilişim Teknolojileri, Felsefe, Müzik, Okul Öncesi, Teknoloji ve Tasarım alanlarından öğretmenler belirleneceği, belirlenen öğretmenlere, öğrenci merkezli eğitim, etkili öğretim yöntem ve teknikleri, aktif öğrenme anlayışı, kişisel ve mesleki gelişim konularını kapsayan program dahilinde eğitici eğitimleri yapılacaktır. Eğitici eğitimlerine katılan öğretmenlerimiz hazırlanan eğitim içeriklerini aktif öğrenme anlayışı çerçevesinde görev yaptıkları illerdeki öğretmenlere aktaracağı ilgi (a) yazı ile bildirilmiştir. Bu kapsamda, okul/kurumuzda bulunan öğretmenlerden eğitici olarak görev almak isteyen öğretmenlerin başvurularını yapabilmeleri amacıyla https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?919 adresinde başvuru ekranı oluşturulmuş ve başvurular 15 Ocak 2018 - 09 Mart 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Bilgilerinizi ve söz konusu başvuru işlemleri ile ilgili tüm öğretmenlere duyuru yapılması hususunda gereğini rica ederim.

Devamı

AİLE DURUM VE AİLE YARDİM BİLDİRİMİNİN E-DEVLET ÜZERİNDEN GÖNDERİLMESİNE İLİŞKİN UYGULAMA KILAVUZU

AİLE DURUM VE AİLE YARDİM BİLDİRİMİNİN E-DEVLET ÜZERİNDEN GÖNDERİLMESİNE İLİŞKİN UYGULAMA KILAVUZU 

Devamı

Bilim ve Sanat Merkezlerine Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu Yayımlandı

  Bakanlığımıza bağlı Bilim ve Sanat Merkezlerinin öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak öğretmen alımı yapılacaktır.  Atamalara ilişkin başvuru ve onay süreci 06 - 17 Şubat 2017 tarihleri arasında http://mebbis.meb.gov.tr adresinden gerçekleştirilecektir. Öğretmen seçme ve atama sürecine ilişkin iş ve işlemlerin kılavuzda yer alan hükümler doğrultusunda yapılması gerekmektedir. Başvurusu yapılacak Bilim ve Sanat Merkezlerine ait kontenjanlar daha sonra http://orgm.meb.gov.tr/ adresinden yayımlanacaktır. Bilim ve Sanat Merkezlerine Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu´nu indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Devamı

2. DÖNEM BAŞI ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTISI

2. DÖNEM BAŞI ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTIMIZ 08.02.2018 TARİHİNDE YAPILACAĞINDAN DOLAYI PERŞEMBE GÜNÜ YARIM GÜN DERS UYGULAMASI YAPILACAKTIR. SABAHÇI ÖĞRENCİLERİMİZ AYNI SAATTE DERSE BAŞLAYACAK OLUP SAAT 10.20 ´DE DERSLERİ SONA ERECEKTİR. ÖĞLENCİ GRUP ÖĞRENCİLERİMİZİN İSE DERSLERİ 10.30´DA BAŞLAYACAK VE 12.50 ´DE SONA ERECEKTİR. BÜTÜN VELİLERİMİZİN BU ZAMAN DİLİMİNE GÖRE HAREKET ETMELERİ RİCA OLUNUR. 

Devamı

1. KISA FİLM SENARYO YARIŞMASI BAŞLADI

1. KISA FİLM SENARYO YARIŞMASI BAŞLADI. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen bu yarışma ile Türk Millî Eğitim Sistemi’nin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda öğretmenlerin araştırmacı, esnek, entelektüel, merak sahibi, yenilikçi niteliklerini öne çıkarmak ana fikrinden hareketle aşağıdaki amaçlar hedeflenmektedir

Devamı

4. EBA KADRAJ FOTOĞRAF YARIŞMASI

Duyuru! “Öğretmen” konulu 4. EBA Kadraj Yarışması’nın başvuruları 10 Ocak-2 Nisan 2018 tarihleri arasındadır. Yarışma Türkiye genelindeki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm resmi ve özel okullardaki öğretmen ve lise öğrencilerini kapsamaktadır. Ayrıntılı bilgiye Yarışma Yönergesinden ulaşabilirsiniz.

Devamı

HAYAT BOYU ÖĞRENME PORTALI YAYINDA

Kendini geliştirmek, yeni bir meslek veya beceri edinmek isteyen vatandaşlarımızın hayat boyu öğrenme faaliyetlerine tek noktadan erişimlerine imkân sağlayan Hayat Boyu Öğrenme Portalı ile bireyler öğrenme fırsatlarının yanı sıra İŞKUR tarafından sunulan istihdam fırsatlarından da haberdar olabileceklerdir. Hayat Boyu Öğrenme Portalı www.hbo.gov.tr adresinde yayına sunulmuş olup, portalda halk eğitimi merkezleri tarafından sunulan her yaş grubuna yönelik 3000´den fazla ücretsiz kurs ve eğitim programı, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile rehberlik alınabilecek her tür kurum bilgleri yer almaktadır. Bunların yanı sıra çağın gereksinimi olan uzaktan öğrenmeye olanak sağlayan e-öğrenme içerikleri, HBÖ TV altında yayınlanmış olup her geçen gün yeni içerikler de söz konusu Portal´a eklenmektedir.

Devamı

SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK YARIŞMA BAŞVURULARI BAŞLADI

 Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını ve Yeşilay Cemiyetinin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi gerçekleştirilmekte; Proje kapsamında Türkiye genelinde ‘bağımlılık’ konulu yarışma düzenlenmektedir. Yarışma, edebi (şiir, kompozisyon) ve görsel (resim, afiş, karikatür, kısa video) olmak üzere iki kategoride düzenlenecek ve yarışmaya Bakanlığımıza bağlı resmi ve özel ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören tüm öğrencilerimiz katılabilecektir. Yarışma başvuruları 25 Aralık 2017 tarihinde başlamış olup yarışmaya başvurular snsg.yesilay.org.tr adresinden yapılacaktır. İl birincilerine il düzeyinde gerçekleştirilecek ödül törenlerinde 500 TL ödül verilecektir. Ülke genelinde eserlerin değerlendirilmesi sonucunda her bir kategoride birinci gelen katılımcılara 5.000 TL, ikinci gelen katılımcılara 3.000 TL, üçüncü gelen katılımcılara ise 1.500 TL ödül verilecektir. 4 Mayıs 2018 tarihinde İstanbul´da büyük ödül töreni düzenlenecektir. Ülke genelinde dereceye giren öğrenciler ayrıca yurtdışı gezisi ile ödüllendirilecektir.Katılım koşulları, başvuru işlemleri, yarışma takvimi ve dereceye giren eserler için verilecek ödüllere ilişkin detaylı açıklama yarışma kılavuzunda yer almaktadır. Yarışmaya ilişkin irtibat e-posta: snsg@yesilay.org.tr

Devamı

SAĞLIK ÇOCUK DERGİSİ

lçe Sağlık Müdürlüğünün ilgi (c) yazısında, İl Sağlık Müdürlüğü´nün ilgi (b) yazısı ve T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğünün ilgi (a) yazısı ile çocuklarda sağlık okuryazarlığını arttırmak ve sağlıklı yaşam bilincini geliştirmek amacı ile "Sağlık Çocuk Dergisi" hazırlandığı belirtilmiş olup;  Her ay çıkarılması planlanan "Sağlık Çocuk Dergisi"nin amacına uygun olarak, hedef kitleye ulaştırılması ile ilgili olarak ilçemize teslim edilen dergiler Müdürlüğümüzün evrak dolaplarına konulmuş olup, isteyen her çocuğun da Sağlık Bakanlığının http://www.sggm.saglik.gov.tr/TR,3929/saglik-cocuk-dergisi.html adresinden bireysel olarak abone olabileceği ve abone olan çocuklara aylık olarak çıkan derginin ücretsiz olarak evlere gönderileceği bildirilmektedir.

Devamı