Duyurular - Peyami Safa İlkokulu

Duyurular

STEM Keşif Haftası

Scientix Projesi, Avrupa’da STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitimini Scientix portalı aracılığıyla yaygınlaştırmayı amaçlayan bir proje olduğu, STEM eğitiminin amacı, okullarda öğrencilerin sorgulama, araştırma, üretme ve buluş yapma becerilerini ve ilgilerini ortaya çıkarmaya yönelik öğrenci merkezli disiplinler arası eğitimi yaygınlaştırıldığı, Scientix Portalına http://scientix.eu adresinden ulaşılabileceği, Avrupa Okul Ağı - European Schoolnet tarafından yürütülen Scientix Projesinde Bakanlığımızı temsilen Genel Müdürlüğümüz, 30 Avrupa ülkesi ile birlikte 2014 yılından itibaren Scientix Projesi Ulusal Destek Noktası olduğu,  Scientix Projesi kapsamında Avrupa ülkelerinde öğrencileri sorgulamaya, araştırmaya, üretime ve buluş yapmaya teşvik etmeyi amacıyla 23-29 Nisan 2018 tarihleri arasında STEM Keşif Haftası kutlama faaliyetleri gerçekleştirileceği, bu sebeple, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarda öğrencilerinizi bilim insanlığına, mühendisliğe yöneltmek amacıyla Nisan ayı içinde gerçekleştirmesi planlanan STEM eğitimi etkinlikleriyle (proje etkinliği, konferans, çalıştay, seminer, sergi, vb.) ilgili bilgileri Scientix Portalının http://scientix. eu/ events/ campaigns/ sdw18 web sayfasından giriş yaparak STEM Keşif Haftası etkinliklerine okullarımızın katılımını sağlayabileceğimizi,   Bu sebeple, Scientix Projesi STEM Keşif Haftasının İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan bütün öğretmenlerimize duyurulması ve STEM Keşif Haftasına katılmaya istekli olan okullarımızda Nisan ayı içinde yapılması planlanan STEM eğitimi etkinliklerinin bu çerçevede değerlendirilebilecektir.

Devamı

TÜRK HAVA KURUMU FAALİYETLERİ

Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığının; fitre, zekat, deri ve bağırsak toplama faaliyetlerinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için fitre ve zekat zarflarının Türk Hava Kurumu vasıtasıyla Bakanlığımız bünyesindeki okullara dağıtılıp toplanması faaliyetlerine 2018 yılında da gerekli ilgi ve hassasiyetin gösterilmesi hususunun duyurulması talebine ilişkin ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Devamı

Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketi Resim şiir ve kompozisyon yarışması

Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketinin, 2017-2018 eğitim öğretim yılında Türkiye genelindeki Türk Telekom Okullarında öğrenim gören tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik, ekli şartname esasları doğrultusunda Bir Kahramanlık Destanı Mehmetçik konulu  ´´Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması´´ düzenleme talebine ait ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Devamı

NİSAN 2018 VELİ KİTAP OKUMA PROJESİNE BÜTÜN VELİLERİMİZİN KATILIMINI BEKLİYORUZ.

NİSAN 2018 VELİ KİTAP OKUMA PROJESİNE BÜTÜN VELİLERİMİZİN KATILIMINI BEKLİYORUZ. AŞAĞIDAKİ LİNKTEN PROJEYE AİT BÜTÜN AYRINTILARA ULAŞABİLİRSİNİZ.

Devamı

Direniş Karatay Sinema Filmi

KTO Karatay Üniversitesi tarafından; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Konya Ticaret Odası´nın desteğiyle çekilen, Anadolu Selçuklularının bilge devlet adamı Emir Celâleddin KARATAY´m hayatı nezdinde dönemin tarihine de ışık tutan "DİRENİŞ KARATAY" filminin 09 Mart 2018 tarihinde beyaz perdede izleyiciyle buluşacağı bilgisinin bir sosyal etkinlik olarak Türkiye geneli resmî/özel tüm okullara duyurulması  talebine ait linke aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Devamı

Tut Yüreğimden Anne Sinema Filmi

İstanbul ili Mecidiyeköy ilçesinde faaliyette bulunan Orion Organizasyon tarafından; otizmli çocuklar ve ailelerine yönelik toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla çekimleri yapılan "Tut Yüreğimden Anne" isimli sinema filminin 16 Mart 2018 tarihinde gösterime girmiştir.

Devamı

Kompozisyon Yarışması

İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğünden alınan ilgi  yazıda, İzmir ili  Gaziemir ilçesinde faaliyet gösteren Anafartalar İlkokulu Müdürlüğünün, son katılım tarihi 23 Nisan 2018 olmak üzere Türkiye geneli resmî/özel tüm ilkokul öğrencilerine yönelik; öğrencilerin yaratıcı yazma becerilerini geliştirmek, Türkçenin zengin ve doğru kullanımını teşvik etmek ve öğretmen öğrenci arasındaki bağların kuvvetlenmesine katkı sağlamak amacıyla ekli şartname esasları doğrultusunda Bize Öğretmenini Anlat konulu "Kompozisyon Yarışması" düzenlenecektir.

Devamı

"Benim Bir Hayalim Var" konulu Resim Yarışması

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünden alınan ilgi yazıda, İstanbul ili Sarıyer ilçesinde faaliyette bulunan Özel Daruşşafaka Ortaokulu Müdürlüğünün; 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde, Türkiye geneli resmî/özel tüm ilkokulların 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik, ekli şartname esasları doğrultusunda 155. Yıl Benim Bir Hayalim Var konulu "Resim Yarışması" düzenleme talebine ait başvuru şartlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Devamı

Yahyalı ilçesi Mustafa Koyuncu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü´ nün Kitap Toplama Kampanyası Talebi

Kayseri ili, Yahyalı ilçesi: Mustafa Koyuncu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü´ nün Türkiye genelinde "Kitap Toplama Kampanyası" düzenlenmesi talebi, Yahyalı Kaymakamlığının 14/03/2018 tarih ve 29890828-806.01.01-E.5376987 sayılı Olur´u ile uygun görülmüş olup, Kayseri Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ilgi yazısı ve Olur bulunmaktadır. Söz konusu kampanya çerçevesinde toplanacak kitapların, doğrudan ilgili Okul Müdürlüğüne gönderilmesi hususunda;

Devamı

Diyarbakır İli, Şehit Özkan Özendi Kız İHO ve Bekir Aral AİHL Bünyesinde Kurulacak Kütüphane İçin Kitap Toplama Kampanyası

Diyarbakır ili, Silvan ilçesi Şehit Özkan Özendi Kız İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü ve Ergani İlçesi  Bekir Aral Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğünün bünyesinde kurulan kütüphanelerde kullanılmak üzere kitap toplama kampanyasının başlatılmasıyla ilgili ilgi (a,b,c) yazılar, Valilik Makamının 14/03/2018 tarih ve 5343697 sayılı Olur´u ile 15/03/2018 tarih ve 5435316 sayılı Olur´u  bulunmaktadır. Söz konusu kampanya çerçevesinde toplanacak kitapların doğrudan ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´ne gönderilmesi gerekmektedir.

Devamı