Duyurular - Peyami Safa İlkokulu

Duyurular

İnternet Klavye Şampiyonası

Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu Türk Grubu Başkanlığı (INTERSTENO)´nın; ülkemizde F Klavyenin yaygınlaştırılması amacıyla Türkiye geneli resmî/özel tüm ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okul öğrenci ve öğretmenleri ile Millî Eğitim Bakanlığı personeline yönelik ekli bilgiler doğrultusunda düzenleyeceği, 19 Mart-22 Nisan 2018 tarihleri arasında kayıtları, 23 Nisan-9 Mayıs 2018 tarihleri arasında da yarışları yapılacak olan ´´Türkiye İnternet Klavye Şampiyonası" ve ´´Dünya İnternet Klavye Şampiyonası´´na ait bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirisniz.

Devamı

BİLSEM SINAVINI KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZE AİT LİSTE

BİLSEM SINAVINI KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZİN İSİMLERİ VE KAZANDIKLARI ALAN AŞAĞIDAKİ LİSTEDE YER ALMAKTADIR   1- FATMA ECE UYSAL (GENEL YETENEK)  3. Sınıf / F Şubesi 2- MUHAMMET EMİN BEKTAŞ (GENEL YETENEK) 3. Sınıf / C Şubesi 3-ECE ÜÇLÜ (RESİM) 3. Sınıf / D Şubesi 4- AHMET BUĞRAHAN  BİRGÜL ( GENEL YETENEK-RESİM) 1. Sınıf / C Şubesi 5-ÖMER HAMZA ÖZKURTOĞLU (GENEL YETENEK-RESİM) 1. Sınıf / D Şubesi 6-HÜSEYİN ENES AYDIN (GENEL YETENEK) 1. Sınıf / D Şubesi 7- YUSUF ÖMER ŞENEL (GENEL YETENEK)  2. Sınıf / C Şubesi 8- BARAN BELTİR (MÜZİK) 2. Sınıf / E Şubesi

Devamı

AİLE EĞİTİMİ

Okul Rehber Öğretmenlerimiz Sema KIRIŞTI ve Emel YILDIRIM GÜZEY tarafından “Anne Baba Çocuk İletişimi” konusunda  aile eğitimi yapılacaktır. 8 hafta sürecek olan eğitim Perşembe günleri 3 ve 4. sınıf  velileri için 11:20-12:40 saatleri arasında, 1 ve 2. sınıf velileri için 16:10-17:30 saatleri arasında yapılacaktır. Eğitime katılmak isteyenlerin okul rehber öğretmenlerine başvurması gerekmektedir. Eğitim sonunda düzenli katılım gösterenlere sertifika verilecektir.  

Devamı

EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK DÜLLERİ

Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla ilgi Genelgeye göre gerçekleştirilen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” sürecinde ve benzer faaliyetlerde görevlendirilmek üzere mevcut Değerlendirici Havuzu güncellenerek yeniden oluşturulacağı, bahsi geçen ve benzer çalışmalarda gönüllülük esasına göre görev almak isteyenler ve 2016-2017 Yenilikçilik Ödülleri değerlendirme sürecinde görev alıp tekrar görev almak isteyenler 12-16 Mart 2018 tarihleri arasında www.eoyo.meb.gov.tr/Login.aspx adresinden başvuru yapabilecektir.

Devamı

MATEMATİKÇİLER DERNEĞİ MATEMATİK KONFERANSI

Matematikçiler Derneğinin, matematik ve matematik eğitimi alanlarındaki uzman bilim insanlarını buluşturmak amacıyla 27-29 Haziran 2018 tarihleri arasında Türkiye geneli resmî/özel tüm ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okul öğretmenlerine yönelik, ekli bilgi ve belgeler doğrultusunda "Uluslararası Matematik ve Matematik Eğitimcileri Konferansı (ICMME 2018)" düzenlecektir.

Devamı

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI OKUL ÖNCESİ EĞİTİM VE İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI OKUL ÖNCESİ EĞİTİM VE İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

Devamı

İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesinde Yapılan Değişiklik

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğümüze gelen görüş ve öneriler  doğrultusunda İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi  yeniden güncellenmiş ve Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 19.02.2018 tarihli ve 58 sayılı Kararıyla kabul edilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğümüze gelen görüş ve öneriler  doğrultusunda İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi  yeniden güncellenmiş ve Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 19.02.2018 tarihli ve 58 sayılı Kararıyla kabul edilmiştir. Çizelgeye göre; seçmeli dersler arasında  “Sosyal Bilimler” alanında  8. sınıflarda haftada 2 ders saati okutulmak üzere “Ortak Türk Tarihi” dersine yer verilmiştir. 81 İl Millî Eğitim Müdürlüğüne gönderilen yazı ve eki çizelge için tıklayınız...

Devamı

2018 MART SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI

2018 MART SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI BAŞLADI.

Devamı

OKUL AİLE BİRLİĞİMİZİN 2018 ŞUBAT AYINA AİT GİDERLERİMİZ

OKUL AİLE BİRLİĞİMİZİN 2018 ŞUBAT AYINA AİT GİDERLERİMİZ

Devamı

EBA-Kadraj 4. Fotoğraf Yarışması ve EBA-Film 4. Kısa Film Yarışması

Eğitim sürecinin en önemli paydaşları olan öğretmen ve öğrencilerin gözüyle eğitimin görsel boyutunun ortaya çıkarılması, EBA’nın tanıtımında farkındalık oluşturulması, sanat etkinliklerinin öğrenci ve öğretmenler arasında yaygınlaştırılması amacıyla; Genel Müdürlüğümüz tarafından Bakanlığımıza bağlı tüm resmi ve özel okullardaki öğretmen ve  öğrencilere yönelik EBA Yarışmaları düzenlendiği Bu kapsamda;  Bakanlığımıza bağlı tüm resmi ve özel okullardaki öğretmenler ile lise öğrencilerine yönelik iki kategoride,  “Öğretmen” ortak konulu EBA-Resim 2. Resim Yarışması, EBA-Kadraj 4. Fotoğraf Yarışması ve EBA-Film 4. Kısa Film Yarışması düzenlendiği  Ayrıca Bakanlığımıza bağlı tüm resmi ve özel okullardaki öğretmenlere yönelik "Milli, Manevi, Kültürel ve Evrensel Değerler" konulu EBA-Senaryo 1. Kısa Film Senaryosu Yarışması düzenlendiği duyurulmuştur.

Devamı