Duyurular - Peyami Safa İlkokulu

Duyurular

Tut Yüreğimden Anne Sinema Filmi

İstanbul ili Mecidiyeköy ilçesinde faaliyette bulunan Orion Organizasyon tarafından; otizmli çocuklar ve ailelerine yönelik toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla çekimleri yapılan "Tut Yüreğimden Anne" isimli sinema filminin 16 Mart 2018 tarihinde gösterime girmiştir.

Devamı

Kompozisyon Yarışması

İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğünden alınan ilgi  yazıda, İzmir ili  Gaziemir ilçesinde faaliyet gösteren Anafartalar İlkokulu Müdürlüğünün, son katılım tarihi 23 Nisan 2018 olmak üzere Türkiye geneli resmî/özel tüm ilkokul öğrencilerine yönelik; öğrencilerin yaratıcı yazma becerilerini geliştirmek, Türkçenin zengin ve doğru kullanımını teşvik etmek ve öğretmen öğrenci arasındaki bağların kuvvetlenmesine katkı sağlamak amacıyla ekli şartname esasları doğrultusunda Bize Öğretmenini Anlat konulu "Kompozisyon Yarışması" düzenlenecektir.

Devamı

"Benim Bir Hayalim Var" konulu Resim Yarışması

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünden alınan ilgi yazıda, İstanbul ili Sarıyer ilçesinde faaliyette bulunan Özel Daruşşafaka Ortaokulu Müdürlüğünün; 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde, Türkiye geneli resmî/özel tüm ilkokulların 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik, ekli şartname esasları doğrultusunda 155. Yıl Benim Bir Hayalim Var konulu "Resim Yarışması" düzenleme talebine ait başvuru şartlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Devamı

Yahyalı ilçesi Mustafa Koyuncu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü´ nün Kitap Toplama Kampanyası Talebi

Kayseri ili, Yahyalı ilçesi: Mustafa Koyuncu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü´ nün Türkiye genelinde "Kitap Toplama Kampanyası" düzenlenmesi talebi, Yahyalı Kaymakamlığının 14/03/2018 tarih ve 29890828-806.01.01-E.5376987 sayılı Olur´u ile uygun görülmüş olup, Kayseri Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ilgi yazısı ve Olur bulunmaktadır. Söz konusu kampanya çerçevesinde toplanacak kitapların, doğrudan ilgili Okul Müdürlüğüne gönderilmesi hususunda;

Devamı

Diyarbakır İli, Şehit Özkan Özendi Kız İHO ve Bekir Aral AİHL Bünyesinde Kurulacak Kütüphane İçin Kitap Toplama Kampanyası

Diyarbakır ili, Silvan ilçesi Şehit Özkan Özendi Kız İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü ve Ergani İlçesi  Bekir Aral Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğünün bünyesinde kurulan kütüphanelerde kullanılmak üzere kitap toplama kampanyasının başlatılmasıyla ilgili ilgi (a,b,c) yazılar, Valilik Makamının 14/03/2018 tarih ve 5343697 sayılı Olur´u ile 15/03/2018 tarih ve 5435316 sayılı Olur´u  bulunmaktadır. Söz konusu kampanya çerçevesinde toplanacak kitapların doğrudan ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´ne gönderilmesi gerekmektedir.

Devamı

İnternet Klavye Şampiyonası

Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu Türk Grubu Başkanlığı (INTERSTENO)´nın; ülkemizde F Klavyenin yaygınlaştırılması amacıyla Türkiye geneli resmî/özel tüm ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okul öğrenci ve öğretmenleri ile Millî Eğitim Bakanlığı personeline yönelik ekli bilgiler doğrultusunda düzenleyeceği, 19 Mart-22 Nisan 2018 tarihleri arasında kayıtları, 23 Nisan-9 Mayıs 2018 tarihleri arasında da yarışları yapılacak olan ´´Türkiye İnternet Klavye Şampiyonası" ve ´´Dünya İnternet Klavye Şampiyonası´´na ait bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirisniz.

Devamı

BİLSEM SINAVINI KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZE AİT LİSTE

BİLSEM SINAVINI KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZİN İSİMLERİ VE KAZANDIKLARI ALAN AŞAĞIDAKİ LİSTEDE YER ALMAKTADIR   1- FATMA ECE UYSAL (GENEL YETENEK)  3. Sınıf / F Şubesi 2- MUHAMMET EMİN BEKTAŞ (GENEL YETENEK) 3. Sınıf / C Şubesi 3-ECE ÜÇLÜ (RESİM) 3. Sınıf / D Şubesi 4- AHMET BUĞRAHAN  BİRGÜL ( GENEL YETENEK-RESİM) 1. Sınıf / C Şubesi 5-ÖMER HAMZA ÖZKURTOĞLU (GENEL YETENEK-RESİM) 1. Sınıf / D Şubesi 6-HÜSEYİN ENES AYDIN (GENEL YETENEK) 1. Sınıf / D Şubesi 7- YUSUF ÖMER ŞENEL (GENEL YETENEK)  2. Sınıf / C Şubesi 8- BARAN BELTİR (MÜZİK) 2. Sınıf / E Şubesi

Devamı

AİLE EĞİTİMİ

Okul Rehber Öğretmenlerimiz Sema KIRIŞTI ve Emel YILDIRIM GÜZEY tarafından “Anne Baba Çocuk İletişimi” konusunda  aile eğitimi yapılacaktır. 8 hafta sürecek olan eğitim Perşembe günleri 3 ve 4. sınıf  velileri için 11:20-12:40 saatleri arasında, 1 ve 2. sınıf velileri için 16:10-17:30 saatleri arasında yapılacaktır. Eğitime katılmak isteyenlerin okul rehber öğretmenlerine başvurması gerekmektedir. Eğitim sonunda düzenli katılım gösterenlere sertifika verilecektir.  

Devamı

EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK DÜLLERİ

Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla ilgi Genelgeye göre gerçekleştirilen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” sürecinde ve benzer faaliyetlerde görevlendirilmek üzere mevcut Değerlendirici Havuzu güncellenerek yeniden oluşturulacağı, bahsi geçen ve benzer çalışmalarda gönüllülük esasına göre görev almak isteyenler ve 2016-2017 Yenilikçilik Ödülleri değerlendirme sürecinde görev alıp tekrar görev almak isteyenler 12-16 Mart 2018 tarihleri arasında www.eoyo.meb.gov.tr/Login.aspx adresinden başvuru yapabilecektir.

Devamı

MATEMATİKÇİLER DERNEĞİ MATEMATİK KONFERANSI

Matematikçiler Derneğinin, matematik ve matematik eğitimi alanlarındaki uzman bilim insanlarını buluşturmak amacıyla 27-29 Haziran 2018 tarihleri arasında Türkiye geneli resmî/özel tüm ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okul öğretmenlerine yönelik, ekli bilgi ve belgeler doğrultusunda "Uluslararası Matematik ve Matematik Eğitimcileri Konferansı (ICMME 2018)" düzenlecektir.

Devamı