Haberler - Peyami Safa İlkokulu

Haberler

Neşeli Melekler Sınıfı Veli Katılımı Etkinliği

Neşeli melekler sınıfımızda bu hafta Güzel hanımı misafir ettik. Güzel hanım öğrencilerimizle birlikte gökkuşağı deneyi yaptı. Öğrencilerimizle deney hakkında sohbet edildi. Güzel hanıma ve Melek öğretmenimize teşekkür ederiz.

Devamı

Anasınıfı E Şubesi Atatürk´ün Hayatını Öğreniyorum Etkinliği

Anasınıfı E şubesi öğrencilerimize ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün hayatı hakkında bilgiler sunuldu. Öğrencilerimizle birlikte, sünger baskı tekniği kullanılarak Atatürk´ün silüeti resmedildi. Öğrencilerimize ve Emre öğretmenimize bu güzel etkinlik için teşekkür ederiz.

Devamı

Anasınıfı D Şubesi Veli Katılım Etkinliği

Anasınıfı D şubesi veli katılım etkinliği kapsamında bu hafta sınıfımıza Sultan hanım misafir oldu. Öğrencilerimizle sağlıklı beslenme konusunda sohbet edildi ve yoğurt mayaladık. Bu güzel etkinlik için Sultan hanıma ve Özlem öğretmenimize teşekkür ederiz.

Devamı

Sevimli Yıldızlar Sınıfı Öğrenci ve Veli Partisi

Sevimli yıldızlar sınıfı, okul ve aile arasındaki iş birliğinin önemini vurgulamak amacıyla sınıfta parti düzenlediler. Partiye sevimli yıldızlar sınıfı öğrencileri ve velileri katıldı. Bu güzel etkinlik ve iş birliği için velilerimize ve Gülden öğretmenimize teşekkür ederiz.

Devamı

Neşeli Melekler Sınıfı Pasta Yapıyorum Etkinliği

Neşeli melekler sınıfı öğrencileri, velilerimizin getirdiği doğal materyaller ile yaratıcı oyunlar oynadılar. Öğrencilerimizle pastanın nasıl yapıldığı hakkında konuştuk ve öğrencilerimizle birlikte kendi pastamızı yaptık. Bu güzel etkinlik için Melek öğretmenimize teşekkür ederiz.

Devamı

OKUL MECLİS BAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Okulumuzda demokrasi kültürü temel alınarak gerçekleştirilen ‘’Başkanlık Seçimi ‘’heyecanı yaşandı. Başkan adaylarınin seçim vaatlerini dinleyen öğrencilerimiz oy kullanarak Okul Meclis Başkanı için oy kullandılar. Seçim sonuçları 30.10.2018 tarihinde açıklanacaktır. 

Devamı

VERİMLİ DERS ÇALIŞMA

Okulumuz Rehber Öğretmeni Sema KIRIŞTI tarafından 4. sınıf öğrencilerine yönelik VERİMLİ DERS ÇALIŞMA TEKNİKLERİ sınıf içi etkinliği yapılmıştır. Öğrencilerin başarılı olmak için nasıl ders çalışmaları ile ilgili konuşulduktan sonra ders çalışma yöntemlerinin yazdığı yap boz etkinliği yapılmıştır. Ayrıca öğrencilere günlük ders çalışma proramları dağıtılmıştır. 

Devamı

Anasınıfı C Şubesi Veli Katılımı Etkinliği

Anasınıfımızın C şubesinin aile katılım etkinliğinde bu hafta Yeşim Hanım´ı misafir ettik. Yeşim hanım öğrencilerimize meyve suyunun nasıl yapıldığını anlattı ve öğrencilerimizle beraber meyvelerin suyunu sıktık. Meyve sularımızı bardaklara doldurup öğrencilerimizle beraber içtik. Bu güzel etkinlik için Yeşim Hanım´a ve Gülay Öğretmenimize teşekkür ederiz.

Devamı

HEP BİRLİKTE EL ELE PROJESİ

Okulumuzda ihtiyaç sahibi bir öğrencimiz için Hayat Bilgisi dersi kapsamında 3-F sınıfı öğrencileri erzak yardımı kampanyası başlattı. Bu kapsamda bütün öğrenciler evlerinden erzak getirerek yardım kolisi oluşturdu. Bu etkinliği yapan öğretmenimiz Güler ÇANAK ve öğrencilerine teşekkür ederiz. 

Devamı

Anasınıfı Öğrencilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinliği

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın anlam ve önemi hakkında anasınıfı öğrencilerimize bilgi verildi. Öğrencilerimizle beraber 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı panomuz oluşturuldu. Etkinliği hazırlamada emeği geçen öğretmenlerimiz Gülay Hanım, Özlem Hanım ve Emre Bey´e teşekkür ederiz.

Devamı