T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / TUZLA - Peyami Safa İlkokulu

Haberler

Ekm

Haftanın öğrencilerini tebrik ediyoruz. 

Ekm

2/C Sınıfımız öğretmenimiz Yalçın Bey liderliğinde güzel havayı da fırsat bilerek okul bahçemizde mutluluktan havaya uçuyorlar. Ne demiştik; Peyami Safa'da Mutluluk Var

Ekm

Öğretmenimiz Ünsal ŞEN, okulumuzu Şenlendirmeye devam ediyor. Ünsal öğretmenimize şükranlarımızla...

Tuzla Peyami Safa İlkokulu 2/D sınıfında yapılan 30 öğrenci arasından 5 adayın yarıştığı sınıf başkanlığı seçimi tam bir demokrasi şölenine dönüştü.

Seçim sandığı bu kez sınıf başlkanlığı heyecanının yaşandığı Tuzla ilçesinde Peyami Safa İlkokulu 2 / D sınıfında kuruldu.1 Hafta süren propaganda sürecinde sınıf ve koridorlara afişler asıldı. Üzerlerinde adayların yer aldığı oy pusulası basıldı. Başkan adayları vaadlerini sıraladı.

Sınıf Öğretmeni Ünsal ŞEN tarafından üzerinde adayların fotoğraflarının bulunduğu oy pusulası hazırlandı. Okul Müdürümüz Bülent KARA ve Müdür Yardımcılarımızın katıldığı seçimde sınıf başkanlığına Asaf Ömer ŞEN , başkan yardımcılığına Nisa ŞAHİN seçildi.

Öğrencilerimiz için güzel bir tecrübeydi.

Eyl

2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Okul Aile Birliğimizin Genel Kurul Toplantısı 12 Ekim Salı Günü saat 14.00'te okulumuzun Çok Amaçlı Salonunda yapılacaktır. Toplantı gündemine ekte bulunan dsyadan ulaşabilirsiniz. Bütün velilerimize duyurulur.

Eyl

Coşkulu bir şekilde  ve heyecanla eğitim öğretime başladık. Sağlıklı ve başarılı bir yıl geçirmeyi diliyoruz

Eyl

Başta Gazi M. Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadele gazilerimiz, Terörle mücadele gazilerimiz ve 15 Temmuz gazilerimize  şükranlarımzı sunar, 19 Eylül Gaziler gününü kutlarız.

Ebediyete intikal edenlere rahmet, hayatta olanlara sağlık diliyoruz.

 

Eyl

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programımızı gerçekleştirdik. Başta Fetö terör örgütü olmak üzere hiç bir hain güç bu ülkede Aziz milletimize  boyunduruk vuramayacak. Devletimizi yıkamayacak.  Ezanlarımızı susturamayacak. Ülkemizi parçalayamayacak. Milletimizi bölemeyecek. Hainlere asla fırsat verilmeyecek.

Haz

Okulumuzda yürütülmekte olan Storypolis Anatolia and Europe projemizin final ürünü olan uygulamaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=io.kodular.mosseyazilim.storypolisae     Okulumuzda yürütülmekte olan Storypolis Anatolia and Europe projemiz için İngilizce Öğretmenimiz Selver Çetinkaya'nın hazırladığı padlet linkine tıklayarak projede yapılmış olan etkinliklere ulaşabilirsiniz.        

May

Mind Game isimli projemizin öğrenci görüşleri. Projemiz için katkı gösteren herkese çok teşekkürler.

May

Mind Game isimli E twinning projemize okul müdürümüz Bülent Kara ve anasınıfı D şubesi velilerimiz proje hakkındaki görüşleri ile projemize değerli katkılar sağladılar

May

Anasınıfı öğretmenlerinizden Melek Şenmanın yürüttüğü Mind Game isimli akıl ve zeka oyunları ile ilgili olan E twinning projesinin velileri de kendi aralarında Mangala Turnuvasına katıldılar. Velilerimiz hem eğlendiler hem de tatlı bir rekabetle yarışmaya katıldılar. Destekleri için velilerimize teşekkürler.

May

Anasınıflarımızdan D Şubesi öğretmeni ve öğrencilerinin yürütmüş olduğu Mind Game isimli bir E twinning projesiyle anasınıfı öğrencilerimiz  aileleriyle bir çok akıl ve zeka oyunlarını öğrenerek evlerinde oynadılar. Oyunlardan birisi olan Mangala için de okulumuzda kendi aralarında Mangala Turnuvası yapan öğrencilerimizi ve rehberlik eden öğretmenimizi tebrik ediyoruz.

Nis

İstiklal Marşı Konulu Mektup Yarışmasında 

4/C Sınıfı öğrencimiz Yusuf Seven Tuzla 1. Olmuştur. Öğrencimizi Tebrik ediyorum, başarılarının devamını dileriz 

Nis

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN ÇOCUKLAR  "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir."Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101.Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  kutlu olsun.

Nis

Öğrencilerimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor. Ayrı evlerde olsak da yüreklerimiz aynı heyecanla çarpıyor.