T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / TUZLA - Peyami Safa İlkokulu

Haberler

Nis

Anasınıflarımızdan D şubesi öğretmeni ve öğrencilerinin yürütmüş olduğu Mind Game isimli bir E-Twinning projesiyle anasınıfı öğrencilerimiz  aileleriyle bir çok akıl ve zeka oyunlarını öğrenerek evlerinde oynadılar. Oyunlardan birisi olan Mangala için de okulumuzda kendi aralarında Mangala Turnuvası yapan öğrencilerimizi ve rehberlik eden öğretmenimizi tebrik ediyoruz.

Projemize ait ilgili YouTube linkleri aşağıdadır.

https://www.youtube.com/watch?v=K9z4aRkuQPQ

 

 

 

Nis

Okulumuzun "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Klavuzuna" uygun olması ve bu durumun MEB Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimi tarafından onaylanmasıyla Peyami Safa İlkokulu "OKULUM TEMİZ BELGESİNİ" almaya hak kazanmıştır. Başta okul çalışanlarımız olmak üzere Okul Aile Birliğimize ve tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yıldönümünde  bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Mrt

4/A SINIFI ÖĞRENCİLERİ İSTİKLAL MARŞI'MIZIN KABULÜNÜN 100. YILI VESİLESİ İLE MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY'U BİR KEZ DAHA RAHMETLE ANDI.

Mrt

İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. Yılı Kutlu Olsun.

#İstiklalMarşı100Yaşında


Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.

#MehmetAkifErsoy

Şbt

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE İSTANBUL'UMUZA YAĞAN KAR, 4/A SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZİN RUHLARINA BÖYLE YANSIDI

Şbt

''Storypolis-Anatolia and Europe'' okulumuz İngilizce Öğretmeni Selver Çetinkaya tarafından yürütülmekte olan bir eTwinning projesidir. Projede 2'si Arnavutluk, 1'i İspanya ve 10'u Türkiye'den olmak üzere toplam 13 ortak bulunmaktadır. Kayıtlı olarak 105 öğrenci ile yürütülmekte olan proje kapsamında müfredatla uyumlu İngilizce hikayeler yazılmakta ve bu hikayelerin öncesinde, sonrasında web2 araçlarıyla hazırlanan materyaller öğrencilerle buluşturularak hikaye ile ilgili çeşitli etkinlikler yaptırılmaktadır.Ayrıca proje kapsamında öğrenci-öğretmen webinarları düzenlenmekte, öğrenciler hikayelerle ilgili çeşitli materyaller hazırlamaktadır. Projemiz ile ilgili video ve fotoğraflara alt bölümde bulunan linklerden ulaşabilirsiniz. 

 

Kas

Peyami Safa İlkokulu filyasyon ekibi olarak devletimizin ve Aziz milletimizin emrindeyiz.

Kas

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ÖLÜMÜNÜN 82. YIL DÖNÜMÜNDE RAHMETLE YÂD EDİYORUZ.

Ekm

Anasınıfı öğrencilerimizin yüzyüze eğitimleri oldukça verimli ve bir o kadar da neşeli bir şekilde devam ediyor.

Ekm

Anasınıflarımızın günlük temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri düzenli olarak yapılmaktadır. Covid 19 virüsü alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir. Tedbirlerimizi alarak kazanan biz olacağız.

Eyl

3-D sınıfı dünyanın katmanlarını etkinliklerle öğrendiler. #uzaktaneğitim

Eyl

Covid 19 salgınıyla ilgili olarak hastalıktan korunmak ve hijyen konusunda Tuzla İlçe Sağlık Müdürlüğünden doktorlarımız okulumuza gelerek hem öğretmen hem de öğrencilerimize çok verimli bir eğitim semineri düzenlediler. Kendilerine bu başarılı sunumlarında dolayı teşekkür ediyoruz.

Kas

Peyami Safa Ailesi olarak bütün öğretmenlerimizle birlikte ara seminer dönemimizde bir günümüzü doğada geçirdik. Doğa yürüyüşümüzü tamamladık ve stresten uzak ve sonbaharın bütün güzelliklerini doya doya yaşadık. Zihnimizi ve bedenimizi dinlendirerek enerjimizi tazeledik.

Kas

Anasınıflarımızdan Yıldızlar sınıfı turuncu rengini yine diğer renklerde olduğu gibi; Renklerin karışımını drama çalışmasıyla, el becerilerini sanat etkinlikleriyle, tadını kendi sıktıkları meyve suyuyla ve eğlenceli turuncu danslarıyla yaparak yaşayarak öğrendiler. Teşekkürler Gülden Yıldız. Teşekkürler Yıldızlar sınıfı..