T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / TUZLA - Peyami Safa İlkokulu

Haberler

Kas

Aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK 'ü saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Kas

Aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK 'ü saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Kas

Kızılay'ın görevlerinin ne olduğunu drama yöntemiyle eğlenerek öğrenen Anasınıfı sabahçı grup öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi bu başarılı çalışmalarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını dileriz.

Ekm

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıldönümünü muhteşem bir coşkuyla okulumuzda kutladık. Programda emeği geçen başta Ayla öğretmenimiz olmak üzere bütün idareci ve öğretmen arkadaşlarımız ile velilerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN.

Ekm

Beykoz Yeşil Nesil Atölyelerine güzel bir gezi düzenledik. Gezimiz, eğitim ve eğlencenin iç içe olduğu sıra dışı bir aktiviteydi. Öğrenciler bir yandan aktif olarak öğrenip spor yaparken bir yandan da doğayla buluşmanın özgürlüğünü ve sevincini yaşadılar.

Ekm

"Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" "Trafikte Nöbetteyiz"  kapsamında Peyami Safa Ailesi olarak İlçe Emniyetimiz ile birlikte oldukça verimli bir program gerçekleştirdik. Programın hazırlanmasındaki başarılı organizasyonlarından dolayı Aykut öğretmenimize, Güler öğretmenimize Zülfünur Öğretmenimize ve Ayla öğretmenimize çok teşekkür ediyoruz.

Eyl

Eylül 2019 Öğretmen Mesleki Eğitim Seminerlerimiz birbirinden heyecanlı ve neşeli çalışmalarla sonuçlandı. Öğretmen arkadaşlarımızın istek ve arzusu motivasyonumuzu yükseltti. Her zaman söylediğimiz cümleyi tekrarlama istiyoruz. "Peyami Safa'da Mutluluk Var."

Haz

Okulumuzun öğretmenlerinden Gülden YILDIZ e-Twining'de montessori ile gelen başarı öykümüz projesi dahilinde yapmış olduğu çalışmalarından dolayı proje kurucuları tarafından hazırlanan sertifikayı okul müdürümüz Bülent KARA tarafından almıştır. Başarılarının devamını dileriz.

Haz

Okulumuz anasınıfı öğretmenlerin Gülden YILDIZ Avrupa'daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olan e Twining de  yer aldığı "Montesori ile başarı öykümüz" projesi kapsamında etkinliklerini tüm hızıyla uygulamaya devam ediyor. Gülden öğretmenimizin montessori projesiyle ilgili videolara bu linkten ulaşabilirsiniz. https://www.youtube.com/channel/UCHbhGKI8rIUFGHzRFrmwuDg?view_as=subscriber

Şbt

4-B Sınıfı öğretmenimiz Zehra GÜROL BİLGİN sınıf içerisinde yaptığı bilgi yarışması sonucunda birinci olan grubu ödül olarak sinemaya götürdü. Bu çalışmayla öğrencilerin başarı konusunda motive olmaları ve güzel vakit geçirmeleri sağlanmıştır. Çalışmayı yapan öğretmenimize teşekkür ederiz. Fotoğraflara BURADAN ulaşabilirsiniz.