Haberler - Peyami Safa İlkokulu

Haberler

TEMİZ İÇME SUYU PROJEMİZE YOĞUN İLGİ DEVAM EDİYOR

Havaların ısınmasıyla birlikte öğrencilerimizin su tüketimi de iki katına çıktı. Öğrencilerimize evden doldurarark getirmiş oldukları sulukları yetmiyor artık. Okulumuzda hayata geçirmiş olduğumuz temiz içme suyu projemizle birlikte hiç bir öğrencimiz susuz kalmıyor. Yoğun ilgi gören temiz içme suyu çeşmemizde zaman zaman kuyrukla da oluşmaya başladı. 

Devamı

ANASINIFI A ŞUBESİNİN YARATICI DRAMA ETKİNLİĞİ

Anasınıfı A şubesi olarak çocukların yaratıcılığını ve hayal güçlerini geliştirmek amacıyla drama etkinliği olarak’ hayali top atma’ oyunu oynandı. Etkinlik sonunda çocukların boyalarla hayallerinin resmini yapmalarına rehberlik edildi. Özlem Öğretmenimize ve tatlı öğrencilerine teşekkür ederiz.  

Devamı

ANASINIFI B ŞUBESİNDEN ‘BEŞ DUYU ORGANI’ DRAMA ETKİNLİĞİ

Anasınıfı B şubesi öğrencileri hayal gücünü geliştirip zenginleştirmek için birlikte yaratıcı drama etkinliği yaptılar. Öğretmenimizin rehberliğinde dağıtılan duygu kartları incelenerek çocuklardan düşüncelerini söylemeleri istendi.  Gülay Öğretmenimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

ÖZEL EĞİTİM SINIFIMIZIN YEŞEREN UMUT BAHCESİ

Özel eğitim sınıfımızın minik öğrencileri, okulumuzun bahçesinde yer alan hobi bahçesine çeşitli sebzeler ektiler. Büyük bir heyecanla sebzelerin büyümesini beklemeye başladılar. Özel eğitim sınıfı öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

Devamı

PEYAMİ SAFA İLKOKULU YAKAN TOP TURNUVASI

Sınıf öğretmenimiz Aykut YILDIZ´ın  önderliğinde organize edilen 3 ve 4. sınıflar arası yakan top turnuvası başladı.  Bu günden itibaren sınıflar arası yarışlar yapılacaktır. Sonuçlar için takipte kalın..

Devamı

PEYAMİ SAFA İLKOKULU FUTBOL TURNUVASI

Sınıf öğretmenimiz Aykut YILDIZ´ın  önderliğinde organize edilen 3 ve 4. sınıflar arası futbol turnuvası başladı.  Bu günden itibaren sınıflar arası maçlar yapılacaktır. Sonuçlar için takipte kalın...

Devamı

23 NİSAN ETKİNLİKLERİ (MANDAL TOPLAMA YARIŞI)

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını okulumuzda coşkuyla kutladık.  Kutlama töreninde; 2. sınıf öğrencilerimiz arasında mandal toplama  yarışı yapıldı. Bu kapsamda 2-F sınıfı öğrencisi Ahmet Yiğit ENĞİN  birinci oldu. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.

Devamı

23 NİSAN ETKİNLİKLERİ (HALAT ÇEKME YARIŞI)

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını okulumuzda coşkuyla kutladık.  Kutlama töreninde; 4. sınıf öğrencilerimiz arasında halat çekme yarışı yapıldı. Bu kapsamda 4-A, 4-C, 4-E ve 4-G sınıfları birinci oldu. 

Devamı

23 NİSAN COŞKUSUNU BÜTÜN PEYAMİ SAFA AİLESİ OLARAK YAŞADIK

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını okulumuzda coşkuyla kutladık. Her anında büyük emeklerin olduğu program oldukça coşkulu, tempolu ve eğlenceliydi. Katkılarından dolayı idareci arkadaşlarımıza ,kutlama komitesinde fedakarca çalışan mesai arkadaşlarımıza ve bayramın amacına uygun olarak kutlanmasına vesile olan bütün öğretmen, öğrenci ve velilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Devamı

KİTAP OKUMA PROJESİNDEN BAŞARILI OLANLARIN MUTLU GÜNÜ

2-D sınıfımızda kitap okuma projesinden 20 kitapta da başarılı olan öğrencilerimiz, öğretmenleriyle birlikte doyasıya eğlendiler. Öğretmenlerinin kendilerine sunmuş olduğu bu jesti iyi değerlendiren öğrencilerimiz kitap okumanın ödülünü ve faydasını şimdiden görmeye başladılar. Ayla hanıma ve onun kitap kurtlarına teşekkür diyoruz.

Devamı