Haberler - Peyami Safa İlkokulu

Haberler

ANASINIFI B ŞUBESİNİN ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

  Anasınıfı B şubesi olarak Anneler Günü etkinliği yapıldı. Annelerimiz sınıfa davet edildi. Çocuklarımız hazırlamış oldukları gösterilerini sundular ve şarkılarını söylediler. Annelerimiz ve öğrencilerimiz eğlenceli vakit geçirdiler. Gülay öğretmenimize, annelerimize ve sevimli öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

ANASINIFI C ŞUBESİNİN BABAMLA 40 DAKİKA ETKİNLİĞİ

Anasınıfı C şubesi öğrencilerinin babaları ‘Babamla 40 dakika etkinliği için okulumuza geldiler. Çocuklar babaları ile birlikte ‘Araba yarışı’ yaptılar. Babalarımız çocukları ile eğlenceli vakit geçirdiler. Sevimli öğrencilerimize, babalarımıza ve Melek öğretmenimize çok teşekkür ederiz.  

Devamı

ANASINIFI A VE B ŞUBESİNİN DRAMA ETKİNLİĞİ

Anasınıfı A ve B şubesi olarak çocuklarımızın düşünme ve iletişim becerilerini geliştirmek amacıyla drama etkinliği olarak ‘’Hayali grup fotoğrafı çekme ‘’ oyunu oynandı. Etkinlik sonunda çocuklar canlandırdıkları rollerin resimlerini yaptılar. Öğretmenlerimiz ve öğrenciler eğlenceli vakit geçirdiler. Bu etkinlik için minik öğrencilerimize, Gülay öğretmenimize, Özlem öğretmenimize teşekkür ederiz.

Devamı

ANNE-BABA EĞİTİMİ

Aile, en küçük toplum birimi olarak toplumsalsistemin bir alt sistemini oluşturmaktadır. Aile içinde anne-baba-çocuk ilişkisinin niteliği ve bu ilişkide anne-babanın çocuğa karşı göstermiş olduğu davranış örüntüleri çocuğun gelişiminde belirleyici rol oynamaktadır. Bu düşünceden yola çıkarak Okul Rehber öğretmenimiz Sema KIRIŞTI tarafından 3 ve 4. sınıf velilerinden oluşan 10 veli ile, 8 hafta boyunca  Anne-Baba Eğitim Programı yapılmıştır. Bu kapsamda aile içi iletişim, anne-baba tutumları, anne-çocuk çatışmaları, öfke gibi konular yaratıcı drama yöntemiyle işlenmiştir. Sekiz haftanın sonunda katılan velilere Okul Müdürümüz Bülent KARA tarafından KAtılım Belgesi verilmiştir. Çalışmaya katılan velilerimize ve bu çalışmayı yapan öğretmenimize teşekkür ederiz. 

Devamı

ÖNERGENLİK DÖNEMİ VE ORTA OKULA GEÇİŞ VELİ SEMİNERİ

Okul Rehber Öğretmenimiz Sema KIRIŞTI tarafından 4. sınıf velilerine yönelik ´ÖNERGENLİL VE ORTA OKULA GEÇİŞ SEMİNERİ´ yapılmıştır. Bu kapsamda veliler çocuklarında gözlemleyecekleri ergenlikle ilgili değişimler ve bunun sonucunda alınacak önlemler hakkında bilgilendirilmiştir. Ayrıca İmam hatip orta okulları ve normal orta okullar ile ilgili bilgi verilmiştir. 

Devamı

ÖNERGENLİK DÖNEMİ VE ORTA OKULA GEÇİŞ SEMİNERİ

Okul Rhebr Öğretmenimiz Sema KIRIŞTI tarafından 4. sınıf öğrencilerine ´ÖNERGENLİK DÖNEMİ´ Semineri yapılmıştır. Bu dönemdeki gelişmeler ile ilgili öğrencilere bilgi verilmiştir. Ayrıca orta okula geçiş ve orta okulda karşılaşacakları değişikliler hakkında da öğrenciler bilgilendirilmiştir. 

Devamı

3-F SINIFI ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Mayıs ayının ikinci pazar günü Anneler Günü’dür. Anneler Günü evrensel bir gündür. Dünyada milyonlarca anne bugün çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır. Bu günün anamını yaşatmak ve annelerin kıymetini göstermek için 3-F sınıfı tarafından ´ANNELER GÜNÜ´ etkinliği yapılmıştır. Bu şekilde öğrencilerimiz annelerine olan sevgilerini göstermişlerdir. Bu çalışmayı yapan öğretmenimiz Derya DİNDAŞ´a emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. 

Devamı

İNGLİZCE DERSİ ETKİNLİKLERİ

İngilizce öğretmenlerimiz Özlem MUMCU AKTAŞ ve Selver ÇETİNKAYA  2. sınıflarda ´animals´ ünitesini işlerken ´Quiver´ uygulamasını kullandılar. Bu uygulamada öğrenciler boyadıkları hayvanları 3 boyutlu ve hareketli gördüklerinde çok eğlendiler ve hayvanların İngilizce karşılığını eğlenerek  öğrendiler. Bu eğlenceli etkinlikten dolayı öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Devamı

ANASINIFI B ŞUBESİNİN OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

Anasınıfımızın minik öğrencilerine çalışma kağıtları dağıtıldı. Öğrenciler resimlerde gördükleri hayvanların isimlerini söylediler. Hayvanların isimleri hangi harfle başlıyorsa o harfin dairesini boyadılar. Bu güzel etkinlik için Gülay Öğretmenimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz .    

Devamı

ANASINIFI A VE B ŞUBELERİNİN PİKNİK ETKİLİĞİ

Anasınıfı A ve B şubelerinin minik öğrencileri ve velileri Tuzla Şelale Parkta bulunan piknik alanına gittiler ve burada piknik yaptılar. Öğrencilerimiz orada bulunan eğlence parkında doyasıya eğlendiler. Bu güzel etkinlik için Özlem Öğretmenimize, Gülay Öğretmenimize, velilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

Devamı